Tajemnice wystaw psów - Wystawa psów jest widowiskiem

W treści: Wystawa psów jest widowiskiem, imprezą sportową i ma znaczenie dla rozwoju hodowli. Dla ogromnej większości ludzi jest to skrzyżowanie festynu na świeżym powietrzu z pokazem psiej urody....

Adam Janowski

120 stron
fotografie czarno-białe i barwne
format: 17 x 24 cm
oprawa: twarda

wydawnictwo: http://www.multicobooks.pl/

Wystawa psów jest widowiskiem, imprezą sportową i ma znaczenie dla rozwoju hodowli. Dla ogromnej większości ludzi jest to skrzyżowanie festynu na świeżym powietrzu z pokazem psiej urody, organizowanym w myśl skomplikowanych i tajemniczych reguł. Większość widzów na wystawach nie ma psa rasowego i przychodzi na wystawę, by "pokazać dziecku ładne pieski". Wystawa psów nie jest jednak plebiscytem, na którym wybiera się psa najpiękniejszego zdaniem publiczności (choć i takie dyscypliny bywają). Reguły sportu kynologicznego są dość ścisłe i bez niezbędnych wyjaśnień niepojęte dla początkujących miłośników lub właścicieli psów rasowych. To z myślą o nich powstała ta książka.

O Autorze: Adam Janowski od trzydziestu paru lat z powodzeniem hoduje i wystawia psy. Z zawodu dziennikarz, był założycielem odrodzonego w 1990 roku "Mojego psa" i jego pierwszym redaktorem naczelnym, napisał pierwszy w Polsce podręcznik wystawiania psów "Mój pies championem".

publikacja: wortal PSY24.PL ( www.psy24.pl )

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.