Pies terapeuta i przyjaciel rodziny. Rola psa w procesie rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka.

Jest to publikacja, wydana dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest ona bezpłatna i dostępna tylko w Fundacji Przyjaciel. Na rynku dogoterapeutycznym jest wyjątkową pozycją zarówno ze względu na treść jak i formę przekazu. Jest czarno-biała, opatrzona pięknymi zdjęciami, które zostały nagrodzone i wielokrotnie wyróżnione w konkursach fotograficznych. Oprócz części teoretycznej dotyczącej zajęć z udziałem psa w książce znajdują się wywiady z rodzicami chorych dzieci oraz z terapeutami i dyrekcją placówek specjalnych, w których od kilku lat prowadzone są zajęcia z psami, jako jedna z form wspomagających rozwój dzieci. Szczególną uwagę zwracają przede wszystkim rozmowy Małgosi Zawadki z mami chorych dzieci, które opowiadają nie tylko o pracy z dzieckiem i pierwszym spotkaniu dziecka z psem terapeutą, ale dużo miejsca w swych wypowiedziach poświęcają życiu i opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem.

„Dla kogo więc jest ta pozycja? Tak naprawdę coś dla siebie znajdzie tu każdy. Przekonywać przekonanych nie trzeba, mam jednak nadzieję przekazać nowe pomysły, tym, którzy od dawna fascynują się tym tematem oraz dać im argumenty do dyskusji z nieprzekonanymi. Wydaje mi się, że sceptycy odnajdą tu dowody i odpowiedzi na liczne pytania, a jeśli jakiś przeciwnik zajrzy do tej książki to uznam to za połowę sukcesu i wierzę, że ta piękna forma pracy z dzieckiem sama się obroni i, jeśli się ją tylko bliżej pozna, to przekonana tych nieprzekonanych.”

Wioletta Bartkiewicz
http://przyjaciel.pl/

Osoby zainteresowane otrzymaniem
publikacji prosimy o kontakt
Fundacja Przyjaciel
tel. 022 8873955, fax. 022 8314879
Maria Wojtanek, tel. 511 050 724

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.