Pies – terapeuta i przyjaciel rodziny

Fundacja Przyjaciel przedstawia wydany w formie albumu, przewodnik na temat roli pasów
w terapii i rehabilitacji dzieci i młodzieży.

Warszawa 19 listopada 2008 - W szóstą rocznicę powstania Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Przyjaciel, wydaje książkę, poświęconą dogoterapii zatytułowaną „Pies-terapeuta i przyjaciel rodziny. Rola psa w procesie rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka”.

Dogoterapia jest metodą wspomagającą rehabilitację osób niepełnosprawnych z udziałem psów-terapeutów. Pomimo, iż zajęcia kontaktowe z psami w terapii na całym świecie są stosowane od
40 lat, to wiedza na temat dogoterapii w Polsce jest nadal bardzo ogólna i powierzchowna.

Na polskim rynku dostępnych jest obecnie jedynie siedem pozycji odnoszących się do dogoterapii. Dlatego też wciąż istnieje ogromne zapotrzebowanie na wszelkie publikacje przybliżające tą formę terapii. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom czytelników, Fundacja Przyjaciel przygotowała książkę, która będzie spełniać rolę praktycznego poradnika dla wszystkich zainteresowanych stron: rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych, pedagogów, rehabilitantów, psychologów oraz studentów kierunków specjalistycznych.

Publikacja składa się z dwóch części: części opisowej przygotowanej przez psychologa Wiolettę Bartkiewicz i części obejmującej wywiady z rodzicami i osobami zajmującymi się terapią. Książka jest przygotowana w formie albumowej, a poszczególne części są ilustrowane pięknymi czarno-białymi zdjęciami.

Książka ukaże się w nakładzie około 4 000 tysięcy egzemplarzy i będzie wysyłana bezpośrednio do osób zainteresowanych, które zgłoszą się do Fundacji. Będzie szeroko promowana w mediach
i ośrodkach opiniotwórczych.

Publikacja powstała dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

O Fundacji Przyjaciel
Fundacja Przyjaciel, jako organizacja pożytku publicznego od 2002 roku zajmuje się szeroko pojętą działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Inspiracją do założenia Fundacji był kontakt z dogoterapią - w tamtym okresie jeszcze mało popularną w Polsce, formą terapii kontaktowej dla osób niepełnosprawnych. 
Z czasem, organizacja poszerzyła swoją działalność zarówno o inne formy terapii jak również o inne formy pomocy. Głównym atutem Fundacji są jej pracownicy oraz wolontariusze prowadzący zajęcia, są to osoby posiadające wykształcenie w owym kierunku, które z pasją oraz zaangażowaniem pracują, na co dzień z osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia dla dzieci odbywają się w przedszkolach integracyjnych, placówkach specjalnych oraz w siedzibie Fundacji. www.przyjaciel.pl

Dalszych informacji udzielają:

Maria Wojtanek
Fundacja Przyjaciel
m.wojtanek@przyjaciel.pl

 

 
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.