Pies - Najczęściej zadawane pytania

Od autorów:

Pies jako część otaczającej nas przyrody związany jest z człowiekiem w szczególny sposób, a to za sprawą swych naturalnych predyspozycji i umiejętności przystosowania się do zmieniających się warunków życia. Jako zwierzę o wybitnie rozwiniętym instynkcie społecznym, które żyło w przeszłości w stanie całkowitej wolności, potrafił zachować instynkt stadny i nie przeszkadza mu to, że tym stadem jest właśnie ludzka społeczność. Co więcej, uznał człowieka za coś wyjątkowego i godnego bezgranicznego zaufania, zaakceptował też w pełni ludzką organizację życia, co pozwala mu na harmonijne współżycie z tym dwunożnym ssakiem.

Kiedy przygarniemy psa, mamy przy sobie kogoś bliskiego, nieodstępującego nas przyjaciela, a nierzadko też obrońcę. I choć nie potrafi z nami rozmawiać, instynktownie przekazuje nam swoją miłość, wierność i przywiązanie oraz nieodpartą chęć niesienia pomocy. Potrafi nas rozweselić, wyprowadza na spacer, nie pozwoli nam zgnuśnieć w mieszkaniu. Możemy go przytulić i pogłaskać, kiedy tylko zechcemy, możemy też „porozmawiać” z nim o naszych problemach. Zawsze wysłucha nas cierpliwie i zaproponuje swoją pomoc w formie spaceru lub zabawy – jakby wiedział, że poprzez odwrócenie naszej uwagi od wszelkich zmartwień potrafi zmobilizować nas do ich przezwyciężenia.

Nigdy też nie będzie nam niczego zazdrościł, obrażał się i robił na złość. Zawsze będziemy dla niego najważniejsi, najbardziej kochani i bliscy. Ma przy tym małe wymagania – wystarczy mu miska jedzenia, dobre traktowanie i odrobina miłości. Książka ta przeznaczona jest dla miłośników psa, którzy są już w posiadaniu tego zwierzęcia, jak również dla przyszłych właścicieli. Poruszana w niej tematyka zawiera zagadnienia związane z nabyciem psa, jego przystosowaniem do życia w rodzinie, wychowywaniem, szkoleniem, postępowaniem z nim na co dzień oraz zachowywaniem się w sytuacjach, gdy nasz czworonożny przyjaciel zachoruje lub ulegnie wypadkowi.

Fragmenty książki na wortalu psy24.pl.
 

Szczegóły
    * Rodzaj literatury: Literatura popularnonaukowa
    * Wydawca: Novae Res, Gdynia 2008
    * Wydanie: Pierwsze
    * Liczba stron: 200
    * ISBN: 978-83-61194-36-1

książkę mozna zakupić: http://www.zaczytani.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie