Nowoczesne szkolenie psów tropiących

Bogusław Górny
88 stron
zdjęcia i rysunki instruktażowe
format: 18 x 25 cm
oprawa: twarda
ISBN: 83-7073-373-5

wydawca: http://www.multicobooks.pl/

Metody szkoleniowe opisane w tym podręczniku zostały opracowane dla psów tropiących przygotowywanych do pracy w ratownictwie, ale każdy właściciel psa, niekoniecznie ratowniczego, znajdzie tu interesujące wiadomości, pomocne zarówno w podstawowym, jak i w zaawansowanym szkoleniu.  Czytelnicy zdecydowani poświęcić czas na pracę z psem mogą dzięki nim odkryć nieznane im dotychczas talenty i umiejętności swoich czworonożnych przyjaciół. Wspólna praca na śladzie to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu, ale także, a nawet przede wszystkim - bardzo dobry sposób na ukształtowanie silnej więzi właściciela-przewodnika z psem.

Opisałem tu metody szkoleniowe, które wypracowałem podczas swojej długoletniej pracy z psami ratowniczymi. Najlepszymi nauczycielami były dla mnie zawsze i nadal są psy. Obserwowanie i analizowanie ich zachowania w czasie tropienia skierowało mnie ku wykorzystaniu w nauce naturalnych skłonności psa do podążania za śladem. Mój program przedstawiam i proponuję Czytelnikowi z prostego powodu. Dał on wymierne skutki: grupę wyszkolonych psów ratowniczych, zaliczających co roku trudne egzaminy kwalifikacyjne prowadzone przez kanadyjską policję (RCMP) i uczestniczących w akcjach poszukiwawczych. Wyniki egzaminów i analiza przeprowadzonych akcji ratowniczych są najlepszym sprawdzianem skuteczności stosowanych przeze mnie metod treningowych.
Układ tekstu w książce pozwoli Czytelnikowi na stopniowe doskonalenie pracy swojego psa, a zamieszczone w niej testy kontrolujące postępy ułatwią mu opracowanie indywidualnego programu treningowego, dostosowanego do jego własnych możliwości i do zdolności jego czworonoga.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.