Kliker - trening z psem

KLIKER. Podstawowe wiadomości na temat treningu z użyciem klikera - Andrzej Kłosiński - Wyd. AmiChien

Podręcznik - instrukcja, która umożliwia rozpoczęcie samodzielnego szkolenia psa z użyciem zdobywającego ogromną popularność narzędzia jakim jest kliker. Poszczególne ćwiczenia ilustrowane są kolorowymi zdjęciami lub rysunkami. Patronat medialny miesięcznika Mój Pies. Książka dostępna w komplecie z klikerem lub bez klikera.

książka do nabycia: www.karusek.com.pl (detalicznie) www.amichien.pl (do dystrybucji)

"Współczesne podejście i metody szkolenia psów opierają się na niekonfrontacyjnym związku z psem oraz na wykorzystywaniu jego naturalnych zdolności i pozytywnej motywacji. Szkolone z użyciem klikera psy nie obawiają się eksperymentować z nowymi zachowaniami prezentując chętnie, w nadziei otrzymania nagrody, całą ich masę, próbując niejako odgadnąć o co nam chodzi. Naszym zadaniem jest wyłapanie i nagrodzenie tych, które są pożądane, naprowadzenie psa nagrodą lub kształtowanie poszczególnych elementów zachowań.

Także eliminacja niepożądanych zachowań polegać może na wyuczeniu w ich miejsce równie satysfakcjonujących, które akceptujemy. Dlatego często polecam opiekunom moich czworonożnych pacjentów, którzy zgłaszają się do mnie z kłopotliwym ich zachowaniem, pracę z klikerem. Oprócz treningu potrzebnych umiejętności, szkolenie klikerowe uczy obserwacji i rozumienia zachowania pupila, psa zaś koncentracji na swoim opiekunie. W konsekwencji więź między człowiekiem i psem staje się głębsza i oparta na wzajemnym zaufaniu. Pracując w ten sposób z psem nie tylko wzmacniamy jego zaufanie do nas, ale też przede wszystkim potrafimy świetnie kontrolować psa i jego zachowanie, a o to przecież nam chodzi, kiedy mówimy o posłuszeństwie czy podporządkowaniu naszym poleceniom. Opanowanie techniki pracy z klikerem daje się zastosować także w nauce zachowań innych zwierząt, jak koty czy konie".

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.