Jak zostać doskonałym opiekunem swojego psa?

Gwen Bailey, Szczenię doskonałe, liczba stron: 208, cena: 44,90 zł, ISBN: 978-83-7579-311-6

Jak zostać doskonałym opiekunem swojego psa? Jeśli twój szczeniak pogryzł wszystkie buty w domu i zdarza mu się zachowywać agresywnie, to potrzebne mu gruntowne wychowanie. Na ratunek właścicielom krnąbrnych szczeniąt przyszła znana brytyjska behawiorystka - Gwen Bailey.

Gwen Bailey w przystępny i racjonalny sposób przedstawia metody wychowania zrównoważonego psa rodzinnego. Tłumaczy, w jaki sposób łagodnie, ale zrozumiale dla szczenięcia, zyskać autorytet przewodnika, jak nauczyć psiaka czystości, zapoznać z dziećmi i zwierzętami domowymi oraz jak rozwiązywać najczęstsze problemy. Książka jest kwintesencją tego, czego autorka nauczyła się, pracując z trudnymi psami, a także podczas zajęć w psich przedszkolach i obserwowania, jak krnąbrne szczeniaki przekształcają się w szczęśliwe i dobrze ułożone dorosłe psy.

Szczenię doskonałe jest książką dla tych, którzy już mają lub dopiero zamierzają nabyć szczenię, i chcą je wychować na szczęśliwego i zawsze dobrze zachowującego się psa. Opierając się na najnowszych badaniach, autorka dowodzi, że o wiele skuteczniejsze jest zapobieganie problemom niż walka z nimi. 

Książkę poleca Jacek Gałuszka, behawiorysta, trener i autor poradników o szkoleniu psów: „Ta książka to pozycja klasyczna, dzięki której wychowano całe pokolenia doskonałych szczeniąt. Podczas zajęć psiego przedszkola, które prowadzę, stosuję wiele zawartych w niej rad i mogę potwierdzić, że od opublikowania pierwszego wydania są one nadal aktualne. Tak właśnie dzieje się z naprawdę dobrymi książkami".

To w pełni poparta naukowa i rzetelna książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego właściciela psa oraz trenera. 

O autorce:

Gwen Bailey - przez lata kierowała działem zachowania zwierząt w Blue Cross, jednej z największych organizacji pro zwierzęcych w Wielkiej Brytanii, a przez 15 lat przewodniczącą brytyjskiego Stowarzyszenia Konsultantów Behawioralnych. Jest cenionym szkoleniowcem i autorką wielu książek poświęconych wychowaniu i szkoleniu psów.

Więcej informacji:

Katarzyna Rabiega

marketing@galaktyka.com.pl

tel. 609-139-803

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.