Golden retriever - cechy, historia

Najbajdziej przyjazna ze wszystkich ras na świecie, golden retrievery cieszą się niesłychaną popularnością jako psy towarzyszące, są przy tym niezwykle pojętne i wszechstronne.

WYDAWCA: Wydawnictwo REA s.j.

AUTOR: Nona Kilgore Bauer
FORMAT: 16,5 X 21,0 cm
OPRAWA: twarda
STRON: 174
ISBN: 978-83-7141-850-1

Najbardziej przyjazna ze wszystkich ras na świecie, golden retrievery cieszą się niesłychaną popularnością jako psy towarzyszące, są przy tym niezwykle pojętne i wszechstronne. Ich złocista bogata szata, żywe usposobienie i prawdziwa pasja do polowania sprawiają, że goldeny podobają się zarówno młodym jak i starszym miłośnikom psów. Miłe usposobienie, podatność na szkolenie to cechy zjednujące goldenom powszechną sympatię, a także przyczyniające się do sukcesów w wielu dziedzinach. W naszej książce znajdziesz pożyteczne informacje na temat pochodzenia rasy, charakteru golden retrievera, wzorca rasy, a także praktyczne porady jak wybrać szczeniaka, jak przygotować dom na przybycie nowego lokatora, jak go karmić, pielęgnować, wychowywać i szkolić, a także jak zapobiegać różnym schorzeniom.

Książka zawiera ponad 135 atrakcyjnych kolorowych fotografii, z których też można się sporo dowiedzieć o goldenach. Dobre rady i podstawowe informacje są wyraźnie w tekście oznaczone, co ułatwia czytelnikowi odnalezienie tego, co najważniejsze.

Nauka czystości, choroby dziedziczne czy walka z pchłami to tylko niektóre problemy, z którymi zetknie się każdy właściciel psa. Nasz poradnik rekomendowany przez hodowców i szkoleniowców, poprowadzi czytelnika- właściciela psa od szczenięctwa pupila do jego starości.

Najważniejsze z poruszanych w poradniku tematów to:

· historia golden retrievera

· cechy charakterystyczne

· wzorzec rasy

· szczeniak goldenek

· codzienna pielęgnacja

· uczenie porządku i szkolenie

· ochrona zdrowia

· staruszek golden retriever

· zrozumieć swego goldena

· golden retriever na wystawie

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.