Encyklopedia psów rasowych

Hans Räber „Encyklopedia psów rasowych”

Encyklopedia psów rasowych. Tom 1

W treści: powstanie ras, ich historia i użytkowanie oraz społeczno-kulturowy aspekt hodowli psów; podział na grupy zastosowany w tej publikacji wynika z ukształtowanych na przestrzeni wieków sposobów użytkowania psów. W I tomie opisano psy wiejskie, pasterskie i zaganiające, psy owczarskie, dogi i psy dogowate, pinczery, szpice, psy nordyckie, psy schensi, psy miniaturowe, pudle, dalmatyńczyki; olbrzymia liczba historycznych i współczesnych ilustracji.

Wydawca: MULTICO, 1999
Oprawa: twarda
Format: 21 x 30 cm
Liczba stron: 767
Nr katalogowy: 1955

 

Encyklopedia psów rasowych. Tom 2

Psy były pierwszymi czworonożnymi towarzyszami człowieka. Powstałe rasy i ich odmiany są tak różnorodne, jak zadania, które przed nimi stawiano. Hans Räber prześledził pełną zmian historię psów rasowych, przestudiował stare źródła i zasięgną informacji u fachowców. Bardzo szczegółowo i z wielką zna-jomością rzeczy opisał pochodzenie psów, pierwotny sposób ich użytkowania, rozwój hodowli oraz sytuację obecną. Całościowy obraz uzupełnia olbrzymia liczba historycznych i współczesnych ilustracji.
Tom II zawiera opisy ras uznanych oraz nie uznanych przez FCI i obejmuje: terriery, psy gończe, legawce i płochacze, retrievery, psy wodne, charty.

Wydawca: MULTICO, 1999
Liczba stron: 912
Wymiary: 209 x 295
Oprawa: twarda lakierowana
Data wprowadzenia: 31-12-2004

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.