Dom Wydawniczy Rebis

O WYDAWNICTWIE

To już siedemnasty rok działalności naszego wydawnictwa. Ani się obejrzeliśmy, a staliśmy się jednym z najstarszych prywatnych wydawnictw w Polsce. Wszystko też wskazuje na to, że i ten rok będzie kolejnym udanym w historii REBISU, a czytelnicy znów otrzymają ogromną porcję ciekawej lektury. Już w styczniu Śalimar klaun Salmana Rushdiego otrzymał nagrodę "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" za najlepszą książkę 2006 roku w kategorii "Literatura obca". Była to czwarta w ostatnich pięciu latach nagroda w tej kategorii dla wydanej przez nas książki. Generalnie początek roku 2007 stał pod znakiem sukcesów literatury pięknej. W styczniu ukazały się między innymi Kryzys, najnowsza powieść Robina Cooka, i Fantom, długo oczekiwana przez miłośników fantasy kontynuacja słynnego cyklu Terry'ego Goodkinda. Luty to miesiąc debiutu nowego cyklu fantastyki dla młodzieży - "Pendragon" autorstwa D.J.MacHale'a, marzec zaś to dwa wydarzenia edytorskie: rozpoczęcie bibliofilskiej edycji serii "Kroniki Diuny" Franka Herberta w szacie graficznej opracowanej przez słynnego Wojciecha Siudmaka oraz Ewangelia według Judasza bestsellerowego autora powieści sensacyjnych Jeffreya Archera. Kwiecień z kolei to znakomity Terrorysta Johna Updike'a oraz Chrystus Pan. Wyjście z Egiptu Anne Rice, której równolegle wydajemy także słynny cykl "Kroniki wampirów", oczekiwany z niecierpliwością przez fanów jej twórczości.

Również kolejne miesiące nie zawiodą oczekiwań miłośników różnego gatunku prozy. Wydamy między innymi najnowsze powieści Jonathana Carrolla, Paula Austera czy znanej kandydatki do literackiej Nagrody Nobla, Joyce Carol Oates. Będzie też Amos Oz oraz słynna Elena Poniatowska, której książki nie były obecne w polskich księgarniach już od bardzo wielu lat. Nie zawiodą się też zwolennicy thrillera czy sensacji (m.in. najnowsze książki Griffina, Mastertona czy Turowa), a także fantastyki (choćby początek znakomitego cyklu Naomi Novik) i powieści historycznej. Rok 2007 będzie jednak dla nas także czasem prawdziwych wydarzeń nie tylko na polu literatury pięknej. Już w maju dwa z nich. Najpierw przełomowa Inteligencja społeczna Daniela Golemana, autora superbestselleru Inteligencja emocjonalna, praca, która powie nam wiele nowego na temat życia człowieka wśród innych ludzi, a później Wysadzić Rosję zamordowanego niedawno Aleksandra Litwinienki i Jurija Felsztinskiego, jedno wielkie oskarżenie obecnych władz tego mocarstwa. Jesień natomiast upłynie pod znakiem dwóch książek wydawanych wspólnie z naszym włoskim partnerem, wydawnictwem Bompiani. Będą to Historia brzydoty pod redakcją Umberta Eco dopełnienie bestsellerowej Historii piękna, oraz Kalendarz Pirelli 1964-2007 - najnowsza, poszerzona o ostatnie lata edycja historii najsłynniejszego kalendarza świata. Ogromną popularność wśród polskich czytelników zdobywają ponownie w ostatnim czasie prace historyczne. I tym razem REBIS proponuje kilka niezwykle interesujących dzieł, choćby Polacy w obronie Anglii Roberta Gretzyngiera czy szeroko omawiane i cytowane Powojnie Tony'ego Judta. Wznowimy też słynne książki Corneliusa Ryana, choćby O jeden most za daleko.

Tradycyjnie opublikujemy wiele poradników psychologicznych. Warto tu wspomnieć o Mowie ciała słynnych już także w Polsce Allana i Barbary Pease.

Dużą wagę przywiązujemy w tym roku do serii biznesowej, która otrzyma nową szatę graficzną i zostanie wzbogacona o kolejne książki światowych gwiazd doradztwa biznesowego, jak choćby Siła pozytywnego "Nie" Williama Ury'ego, Zarządzanie ludźmi Michaela Armstronga czy Gdzie są ci wszyscy przywódcy Lee Iacocki. Na koniec warto również wspomnieć o naszej najnowszej specjalizacji - diecie i zdrowiu.

Obok tak znanych programów dietetycznych jak te, które znaleźć można w książkach Dieta South Beach czy Jesteś tym, co jesz, proponujemy też nową dietę rodem z Australii - Dietę doskonałego samopoczucia CSIRO Manny Noakes i Petera Cliftona - oraz Odchudzanie weekendowe, najnowszą pracę Marka Bardadyna.

Mamy nadzieję, że publikacje REBISu ponownie znajdą zwolenników wśród gości księgarń, marketów i salonów z książką i prasą, a ich zawartość pomoże w życiu czy pracy zawodowej, da powód do refleksji nad kondycją ludzkości i świata lub po prostu dostarczy znakomitej rozrywki.

Czego życzy także w 2007 roku

Zespół REBISU

KONTAKT

DOM WYDAWNICZY REBIS Sp. z o.o. ul. Żmigrodzka 41/49 60-171 POZNAŃ

www: http://www.rebis.com.pl/
email: rebis@rebis.com.pl

SEKRETARIAT

tel.: (0 61) 867-81-40, (0 61) 867-47-08
fax: (0 61) 867-37-74
email: rebis@rebis.com.pl

DZIAŁ SPRZEDAŻY

tel.:(061) 860-48-73
tel.:(061) 860-48-65
email: sprzedaz@rebis.com.pl

SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA

tel.:(061) 860-48-72
email: wysylka@rebis.com.pl

DZIAŁ MARKETINGU

tel.:(061) 860-48-70
tel.:(061)860-48-59
email: marketing@rebis.com.pl

SEKRETARZ REDAKCJI

tel.:(061) 860-48-74
email: redakcja@rebis.com.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI

REBIS
skr. poczt. 107
60-959 POZNAŃ

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.