Czy zwierzęta potrafią leczyć?

„Czy zwierzęta potrafią leczyć?” – WZNOWIENIE PUBLIKACJI O TERAPII Z UDZIAŁEM ZWIERZĄT
Fundacja Przyjaciel wznawia bezpłatną książkę.

Warszawa (16 grudnia 2008) - Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Przyjaciel wydaje książkę poświęconą zooterapii zatytułowaną Czy zwierzęta potrafią leczyć? Terapie z udziałem zwierząt wspomagające rehabilitację osób niepełnosprawnych. Jest to wznowienie pracy zbiorowej wydanej przez Fundację w 2006 roku, która spotkała się z wielkim zainteresowaniem ze strony Czytelników.

Zooterapia jest metodą wspomagającą rehabilitację osób niepełnosprawnych z udziałem zwierząt, która przekonuje do siebie coraz szersze grono odbiorców, zarówno wśród osób niepełnosprawnych, jak i wśród terapeutów. Najczęściej do terapii kontaktowej są wykorzystywane psy (dogoterapia), konie (hipoterapia), delfiny (delfinoterapia) i koty (felinoterapia). Autorzy książki przybliżają Czytelnikowi różne rodzaje zooterapii oraz omawiają korzyści wynikające ze stosowania tych metod. Omówiono korzyści poznawcze, emocjonalne, społeczne i zdrowotne oraz zasady, wskazania oraz przeciwwskazania do korzystania z każdego rodzaju terapii. W książce został przedstawiony również dorobek naukowy badający i opisujący relacje człowieka ze zwierzętami.

Czy każdy pies nadaje się do bycia terapeutą, jak przygotować kota do zajęć, w jaki sposób leczą delfiny? – na te pytania znajdziemy fachową odpowiedź w książce. Wszyscy zainteresowani rehabilitacją znajdą tu cenne wskazówki, a każdy miłośnik zwierząt będzie miał okazję, żeby więcej się o nich dowiedzieć .

Książka ukaże się w nakładzie około 4 tysięcy egzemplarzy i będzie wysyłana bezpośrednio do osób zainteresowanych, które zgłoszą się do Fundacji Przyjaciel. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.przyjaciel.pl. Fundacja pokrywa również koszty wysyłki. Publikacja powstała dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

O Fundacji Przyjaciel

Fundacja Przyjaciel, jako organizacja pożytku publicznego od 2002 roku zajmuje się szeroko pojętą działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Inspiracją do założenia Fundacji był kontakt z dogoterapią - w tamtym okresie jeszcze mało popularną w Polsce, formą terapii kontaktowej dla osób niepełnosprawnych. Z czasem, organizacja poszerzyła swoją działalność zarówno o inne formy terapii jak również o inne formy pomocy. Głównym atutem Fundacji są jej pracownicy oraz wolontariusze prowadzący zajęcia, są to osoby posiadające wykształcenie w owym kierunku, które z pasją oraz zaangażowaniem pracują, na co dzień z osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia dla dzieci odbywają się w przedszkolach integracyjnych, placówkach specjalnych oraz w siedzibie Fundacji. www.przyjaciel.pl

Dalszych informacji udzielają:

Maria Wojtanek
Fundacja Przyjaciel
m.wojtanek@przyjaciel.pl

Olga Hilevska
Kibo PR
olga.hilevska@kibopr.com
tel. kom.: 500 034 113

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.