Bokser - Starożytni antenaci

Elżbieta Dolindo-Dolindowska
94 strony
80 barwnych zdjęć
format: 16 x 22 cm
oprawa: twarda
ISBN: 83-7073-293-3

wydawca: http://www.multicobooks.pl/

Książka polecana przez Klub Boksera przy Związku Kynologicznym w Polsce 00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 35 tel. 0048/22 826 05 74

 

Autorka - hodowczyni i wielbicielka bokserów - przedstawia swą ulubioną rasę psów, przeplatając obiektywne informacje osobistymi doświadczeniami i historiami o swych pupilach.

"...Jeżeli kiedykolwiek założysz osobisty klub boksera, tę rodzinną bandę dwojga (a potem trojga itd.), to tak już zostanie na zawsze. Wchodzisz w wiek dojrzały, a potem? bardziej dojrzały, masz coraz mniej siły, ale coraz więcej doświadczenia i wiesz, że już nic nie zmienisz, co więcej: nie chcesz już niczego zmieniać. To one, boksery, nadają sens i tempo twojemu życiu, wprowadzają barwy i wdzięk do codziennej szarości. Nie tylko kochasz, ale sam jesteś kochany i potrzebny. Jeżeli pochłaniały cię wymierne sukcesy wystawowe, to z czasem zrozumiesz naprawdę to, co wiedziałeś zawsze, że to nie one są treścią kynologicznej egzystencji. Mówisz swojemu bokserowi: po prostu bądź?

Może to zabrzmi przesadnie, ale rasy psów można porównać do dzieł sztuki. Powstawały bowiem w wyniku przemyśleń, wiedzy, wrażliwości estetycznej, intuicji dla potrzeby użytkowania ich, otaczania się nimi, a ostateczny kształt bardzo niejednokrotnie wyrafinowany i wysublimowany, formowano dla potrzeb piękna. Kształt i umaszczenie to dwa podstawowe kanony, którymi na przestrzeni wieków żonglowano do woli. Pies rasowy to wielki dar, dziedzictwo wspaniałych kultur i cywilizacji: rzymskiej, chińskiej, japońskiej, arabskiej. Przetrwał obok dzieł sztuki jako żywy relikt ludzkiej myśli, pracy i twórczej inteligencji".

 

Spis treści

Historia rasy
Starożytni antenaci
Niemieckie piękności
Bokser w Polsce
Klub Boksera w Polsce
Bokser w Ameryce

Jego Wysokość Bokser
Wrażenie ogólne
Mity i fakty
Charakter
Inteligencja
Uzdolnienia i użytkowość

Nowy członek rodziny
Szczeniak w nowym domu
Wychowanie
Żywienie
Białka
Węglowodany
Tłuszcze
Witaminy
Składniki mineralne
Woda
Skład i przygotowanie karmy
Pielęgnacja
Bokser zdrowy
Bokser chory

Pełnia szczęścia
Hodowla
Ciąża
Poród
Opieka nad matką i miotem

Bokser w jesieni życia

Wzorzec
Ocena według wzorca
Wzorzec FCI

Pies w prawie

Bibliografia

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.