Szelki dla psa – ważny element wyposażenia

Mariusz Siwko
07.02.2023

Szelki dla psa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia naszego pupila. Służą do bezpiecznego trzymania i prowadzenia psa, zarówno podczas spacerów, jak i innych aktywności na świeżym powietrzu, takich jak wspinaczka, bieganie czy dogtrekking. W zależności od potrzeb i wymagań można wybrać spośród różnego rodzaju szelek, takich jak szelki bezuciskowe, szelki guard czy szelki typu norweskiego. Czym różnią się poszczególne modele szelek? Jak dopasować odpowiedni produkt?

Szelki bezuciskowe – komfortowe rozwiązanie

Szelki bezuciskowe są szczególnie polecane dla psów, które często ciągną na smyczy. Są wyposażone w specjalne paski, które rozkładają nacisk na szeroką powierzchnię, dzięki czemu nie powodują ucisku na szyję psa. Szelki bezuciskowe są wygodne i komfortowe dla psa, nie ograniczają ruchów, nie ranią skóry zwierzęcia. W takich szelkach pies nie odczuwa dyskomfortu, chętnie chodzi na spacery.

Szelki guard – bezpieczeństwo i ochrona przed ucieczką

Szelki guardy to szelki, które są specjalnie zaprojektowane, aby chronić psa przed ucieczką. Tego typu szelki są wyposażone w dwie obręcze i dwa regulowane paski, które blokują możliwość wysunięcia głowy psa z szelek. Szelki typu guard idealnie sprawdzą się dla psów, które często uciekają lub są bardzo ruchliwe. Są wygodne, a regulacja w kilku miejscach pozwala dopasować je do kształtów psiaka. Można je stosować u zwierząt niezależnie od rasy, rozmiary i wieku, nie obciążają psiego kręgosłupa.

Ręcznie szyte szelki dla psów

Psy, podobnie jak ludzie, potrzebują komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Ręcznie szyte szelki zapewniają zwierzętom niezwykłą wygodę, łączą estetykę, trwałość i praktyczność. Są szyte z łatwych do czyszczenia materiałów, można je prać w pralce, dlatego świetnie nadają się na zimową i jesienną słotą. Szelki wyróżnia wysoka jakość, są trwałe i przez długi czas wyglądają jak nowe.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szelki dla psa?

Wybierając szelki dla psa, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Ważna jest wysoka jakość i trwałość, a także możliwość prania w pralce. Plusem są spawane okucia, zwiększające wytrzymałość produktu. Najlepsze szelki powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, przyjemnych dla skóry. Bardzo ważne, aby szelki były wygodne dla psa i nie powodowały dyskomfortu, obtarć, ani ograniczały ruchów zwierzęcia. Rozmiar szelek musi być idealnie dobrany, bo tylko wtedy szelki spełnią swoje zadanie. Osoby, które nie wiedzą, jak dobrać rozmiar szelek, powinny poradzić się sprzedawcy lub doświadczonego hodowcy. Dobre szelki mają wewnętrzną część obszytą lekką i przepuszczającą powietrze pianką, która dobrze zabezpiecza skórę psiaka. Szelki dla psa powinny być zaprojektowane z uwzględnianiem anatomii zwierzęcia. Powinny równomiernie rozkładać naprężenie i niwelować negatywne oddziaływanie ciągnięcia psa na układ szkieletowy. Produkty kiepskiej jakości, niedopasowane do rozmiaru mogą przyczyniać się do powstania kontuzji czy zmian zwyrodnieniowych.

Wybór odpowiednich szelek dla psa jest niezwykle ważny, wpływa na jego komfort i bezpieczeństwo podczas spacerów i innych aktywności. Dzięki temu, że oferta szelek dla psów jest bardzo szeroka, każdy właściciel może wybrać model idealny dla swojego pupila. Są wygodne szelki dla psów, które mocno ciągną oraz dla takich, które lubią zrywać się ze smyczy. W odpowiednich szelkach codzienny spacer będzie przyjemnością dla psa oraz właściciela.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie