Środki na popularne schorzenia psów

Mariusz Siwko
30.10.2023

Popularne schorzenia psów, takie jak alergie skórne, problemy z układem trawiennym czy moczowym, a także zapalenia oczu i nie tylko mogą znacząco wpływać na zdrowie i komfort życia czworonożnych przyjaciół. W przypadku wielu z tych schorzeń istnieją skuteczne środki, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów i poprawie jakości życia pupila. To może obejmować leki przeciwbólowe, suplementy diety, karmy specjalistyczne, a także leczenie przeciwbakteryjne lub przeciwwirusowe. Dzisiaj wyjaśniamy, jakie środki na popularne schorzenia psów warto mieć w domu!

Krople do oczu dla psa

Problemy z łzawiącymi lub zaropiałymi oczami u psów są niezwykle częste. Zależą od naprawdę wielu czynników, w tym między innymi charakterystycznej budowy, zapaleń wynikających z alergii, narażenia na zmienną pogodę, kurz, pył, a także z braku higieny. Bardzo ważne jest, by posiadać w swojej apteczce krople do oczu dla psa, krople z antybiotykiem, żele lub chusteczki, które pozwolą zapewnić odpowiednią dbałość o czystość gałek ocznych czworonoga. 

Środki te  zawierają specjalne składniki, które pomagają nawilżyć, oczyszczać i leczyć oczy pupila. Stosowanie ich może pomóc w łagodzeniu bólu, obrzęku czy zaczerwienienia. Ważne jest jednak, aby korzystać z produktów zalecanych przez weterynarza i stosować się do jego instrukcji, aby zapewnić właściwą opiekę. W przypadku poważnych zmian niezbędne mogą być krople do oczu dla psa z antybiotykiem. Co ważne, można je podawać tylko po kontakcie z weterynarzem. Takie produkty możesz znaleźć w sklepie: Weterynaryjny.pl. Zapewnia on szeroki wybór produktów wysokiej jakości. 

Problemy z układem moczowym

Krople z antybiotykiem to nie jedyne produkty, które Twój pupil może kiedyś potrzebować.  Na liście są również witaminy na problemy z układem moczowym lub po prostu kompleksy witaminowe w przypadku niedoborów, słabej odporności itd. W przypadku przeziębień u psów zdarza się, że mogą wystąpić problemy z trzymaniem moczu. Takie trudności pojawiają się także u starszych czworonogów, m.in. z uwagi wieku. By zapewnić swoim zwierzętom odpowiednie zdrowie, warto uzupełniać witaminy wspierające funkcje nerek. Wszystkie produkty to certyfikowane preparaty. Przed zastosowaniem warto zawsze skonsultować się z weterynarzem, który zbada psa i oceni potrzebę przyjmowania witamin. Warto pamiętać, że problemy z układem moczowym mogą pojawić się w różnych problemach, jak np. kamenie struwitowych. 

Dodatkowo, pamiętaj, że dbając o zdrowie i dobre samopoczucie swojego pupila, regularne wizyty u weterynarza i konsultacje z profesjonalistą są kluczowe. To pozwoli na świadome i odpowiednie leczenie oraz zapobiegnięcie wielu problemom.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie