Karma dla psa - czym kierować się przy jej wyborze?

Mariusz Siwko
20.06.2023

Wielu właścicieli psów zastanawia się, jak wybrać odpowiednią karmę dla swojego czworonoga, by mieć pewność, że dostaje on w swojej diecie wszystko, co najlepsze i potrzebne. Szeroki wybór rozwiązań, jakie oferują sklepy zoologiczne, może przysporzyć nieco problemu posiadaczom pupili - w końcu jest ich dużo, a każde opakowanie coraz bardziej zachęca, by się na nie zdecydować. Czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie karmy dla psa jest kilka - choćby wiek czy wielkość psa bądź obecność chorób i ogólny stan zdrowia. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać odpowiednią karmę, aby mieć pewność, że dostarcza się zwierzakowi niezbędnych składników odżywczych tak ważnych do codziennego funkcjonowania.

Karma wybrana do wieku psa

Pierwszym podstawowym wyznacznikiem, który bierze się pod uwagę, wybierając odpowiednią karmę dla psa, jest jego wiek, a przy tym masa ciała i aktywność fizyczna w ciągu dnia. To podstawowe czynniki, które determinują wybór pokarmu dla pupila. Wiele informacji wyczytasz z samego opakowania już przy pierwszym sięgnięciu po nie. Producenci doskonale zdają sobie sprawę, że jest to niezwykle ważne, aby dopasować karmę osobno do szczeniaków, młodych psów czy seniorów. Przyjrzyj się temu i nie wybieraj produktu na ślepo bądź kierując się atrakcyjną ceną.

Oznaczenie wieku na opakowaniu nie jest przypadkowe. Karmy dla psów, które są jeszcze szczeniakami, mają w składzie więcej białka, które jest niezbędne do prawidłowego rozwoju i rozrostu. Przy tym często mają one także nieco więcej tłuszczów, co wynika z bardzo aktywnego trybu życia i żywiołowego temperamentów młodych psów. Z kolei psy powyżej 8. roku życia powinny mieć pokarm dostosowany do nieco mniejszej aktywności i wolniejszego metabolizmu. Jeśli nie zmienimy karmy na tym etapie, może dojść do otyłości, a co za tym idzie, różnorodnych schorzeń pupila. 

Jeśli szukasz odpowiedniego rozwiązania dla swojego pupila, postaw na ofertę, którą przygotował sklep zoologiczny online Kiwi ZOO. To szeroki wybór najwyższej jakości produktów odpowiadających na potrzeby nawet najbardziej wymagających pupili. Przekonaj się o tym i zadbaj o zdrowie swojego czworonoga od środka, dostarczając mu niezbędnych składników właśnie poprzez codzienną dietę. Wejdź na https://kiwizoo.pl/pol_m_Dla-Psa_-Karma-dla-psa-176.html i poznaj bogaty asortyment pochodzący od renomowanych producentów.

Karmy dla psa - suche czy mokre?

Zastanawiasz się, na co postawić - karmę suchą czy mokrą? Tak naprawdę oba rozwiązania mają szereg plusów i minusów. Karma mokra jest często bardziej lubiana przez psy, ponieważ uznaje się ją za bardziej apetyczną. Przy tym dostarcza mu wody, co jest niezwykle ważne. Należy tylko pamiętać o tym, jak ważna jest w tym przypadku data ważności i przestrzeganie jej, by puszka z mokrym pokarmem nie stała zbyt długo otwarta.

Z kolei suchy pokarm nie dostarcza wody, ale jest praktyczna, ponieważ może być otwarta przez długi czas. Dodatkowo producenci dbają o to, by miała bogaty skład. Niestety tłuszcze, które mogą być w niej zawarte, ulatniają się po długim czasie od otwarcia opakowania, co może stanowić wskazówkę dla osób, które chcą zainwestować w duże opakowania, mimo że nie ma na to zapotrzebowania.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie