Jak wybrać sklep zoologiczny z dobrymi karmami dla psów i kotów? Podpowiadamy

Antoni Kwapisz
28.08.2023

Jesteś opiekunem psiaka? A może Twój dom zamieszkuje uroczy mruczek? Bez względu na to, który z tych zwierzaków skradł Twoje serce, na pewno chcesz, by Twój pupil miał się dobrze i długo cieszył się równie dobrym zdrowiem. Do tego niezbędne jest oczywiście odpowiednie żywienie. Możesz zapewnić je swojemu podopiecznemu, wybierając dla niego dobrą karmę. Gdzie jej jednak szukać? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie produkty powinien oferować sklep zoologiczny z karmami dobrej jakości.

Dobra karma dla pupila – dlaczego ma tak duże znaczenie?

Niezależnie od tego, czy karmisz swojego pupila karmą mokrą, czy suchą, zapewne stanowi ona podstawę jego pożywienia. Powinna być zatem odpowiednio zbilansowana i dopasowana do potrzeb zwierzęcia – tych gatunkowych i tych indywidualnych. To niezwykle ważne, bowiem jakość pożywienia bezpośrednio wpływa na samopoczucie, zdrowie, a nawet zachowanie Twojego czworonożnego przyjaciela. Karma musi więc wyróżniać się dobrą formułą, która pokrywa zapotrzebowanie na ważne składniki odżywcze.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając sklep zoologiczny z karmami?

Przede wszystkim na skład oferowanych produktów. Doby sklep zoologiczny zna potrzeby czworonogów i oferuje produkty, które na nie odpowiadają. Niestety, choć na rynku wybór karm dla psów i kotów jest ogromny, to musisz wiedzieć, że nie wszystkie charakteryzują się dobrym składem. Po czym poznać wartościowe pod względem odżywczym pożywienie? Przede wszystkim powinno ono bazować na białku zwierzęcym – dotyczy to zarówno karm dla psów, jak i kotów. W składzie takiej karmy na pierwszej pozycji powinno więc pojawić się mięso. Z reguły im jest go więcej, tym lepiej. Dobre sklepy zoologiczne, w tym np. Animal Nutrition, często oferują też starannie opracowane pokarmy pozbawione składników, które mogą powodować alergie. Do takich należy np. białko zawarte w pszenicy.

Sklep zoologiczny z karmami – stacjonarnie czy online?

Dobre karmy dla psów i kotów kupisz oczywiście zarówno stacjonarnie, jak i online. Niemniej jednak warto zdecydować się na zakupy w sieci. Dlaczego? Sklepy zoologiczne online mają kilka istotnych zalet, wśród których warto wymienić:

– szeroki asortyment dopasowany do potrzeb różnych zwierzaków,

– zdecydowanie lepszy stosunek jakości do ceny, dzięki czemu możesz kupić dobrej jakości karmę znacznie taniej,

– wygodną dostawę, dzięki której nie musisz poświęcać czasu i siły na zakup oraz transport karmy do domu.

Sklepy zoologiczne online umożliwiają Ci także spokojne przejrzenie składów poszczególnych produktów – możesz zrobić to o dowolnej porze, nawet nie wstając z fotela. Jak już wiesz, formuła karmy ma znaczenie, a zatem warto poświęcić chwilę, by się z nią zapoznać i możliwie najlepiej dopasować ją do potrzeb swojego pupila.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie