Jak wybrać odpowiednią karmę dla swojego psa?

Andrzej Winnicki
02.01.2023

Każdy właściciel czworonogów doskonale wie jak trudno jest znaleźć idealną karmę dla swojego pupila. I choć każdy sklep zoologiczny ma na półkach kilka lub nawet kilkanaście różnych propozycji, nie oznacza to jednak, że będą one dobre dla każdego psa. Karmy suche lub mokre, dla szczeniąt czy psów dorosłych, wybierając odpowiednią, należy wziąć pod uwagę nie tylko upodobania smakowe czworonoga, ale i jego potrzeby zdrowotne. Nie istnieje bowiem jeden idealny rodzaj pokarmu, który będzie sprzyjał każdej rasie. A zatem czym się kierować, kupując karmę dla swojego pupila?

Dieta a zdrowie psów

Każdy pies, podobnie jak człowiek ma swój smak. Jednak nie tylko od preferencji smakowych swojego czworonoga, należy uzależnić wybór karmy. Pod uwagę należy również wziąć uwarunkowania danych ras psów, ich wiek, wielkość oraz poziom aktywności fizycznej. Niezwykle ważne są również względy zdrowotne. Dlatego przed zakupem pokarmu dobrze jest wykonać badania profilaktyczne u lekarza weterynarii. Może się bowiem okazać, że zwierzę cierpi na choroby przewlekłe lub konieczne jest uzupełnienie niedoborów w jego organizmie. Wówczas warto zwrócić uwagę na skład, który powinien być bogaty w odpowiednie składniki oraz zweryfikować czy producent karmy nie dodaje do niej polepszaczy smaku.

Jakościowa polska karma dla psów

W każdym sklepie zoologicznym podstawowe rozróżnienie między karmami, to podział na pokarm mokry i suchą karmę. Większą popularnością cieszy się zazwyczaj ta pierwsza głównie z uwagi na jej wilgotną, dobrze przyswajalną konsystencję. Wszystko jednak zależy od upodobań czworonoga, a także od etykiety produktu. Może się bowiem okazać, że sucha karma będzie miała dużo lepszy skład bez dodatku substancji smakowych. Takim może się pochwalić polski producent PUPIL Karma, w którego asortymencie znajduje się polska karma dla psów, bazująca na surowcach od zaprzyjaźnionych dostawców.

Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?

Kupując pokarm dla zwierząt najważniejszym kryterium powinien być jego skład. Warto wybierać polskie produkty od producentów, którym można zaufać. Dobry sklep z karmą dla psów ma w swojej ofercie asortyment dedykowany wielu rasom oraz odpowiadający potrzeb każdego pupila. W produktach można znaleźć niezbędne witaminy oraz minerały i co najważniejsze, nie ma w nich sztucznych barwników. Dodatkowo charakteryzują się wysoką wysoką zawartością mięsa, pochodzącego ze zweryfikowanego źródła. Poza tym, należy zaznaczyć, że polskie karmy dla psów, to nie tylko produkty najwyższej jakości dobre dla kondycji i zdrowia pupila, ale również odpowiadające jego kubkom smakowym.

W poszukiwaniu idealnej karmy dla psa, warto kierować się przede wszystkim do sprawdzonych, zaufanych producentów. Należy czytać skład pokarmu i wybierać jedynie polskie karmy dla psów, które smakują czworonogom, a także sprzyjają poprawie ich kondycji zdrowotnej.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.