Inteligentny podajnik karmy - rewolucja w żywieniu czworonogów

Mariusz Siwko
23.02.2023

Czym byłby dom bez czworonożnych przyjaciół? - Obecność psa lub kota w domu to dla wielu osób priorytet - zwierzę to nieoceniony przyjaciel, który wnosi w nasze życie wiele radości i wiernie towarzyszy nam w gorszych i lepszych dniach. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio o niego zadbać nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu - w takich sytuacjach niezastąpiony jest podajnik karmy dla psa.

Inteligentny podajnik karmy - rewolucja w żywieniu czworonogów

Odpowiednie żywienie ma bardzo duży wpływ na kondycję naszego pupila - liczy się nie tylko jakość karmy, ale również jej ilość, a nawet częstotliwość podawania - oczywiście zawsze można napełnić miskę do pełna, ale takie rozwiązanie nie zawsze zdaje egzamin, szczególnie gdy pies powinien otrzymywać mniejsze porcje kilka razy dziennie. Pełna miska nie sprawdzi się również wtedy, gdy musimy opuścić mieszkanie na dłużej - wtedy warto wprowadzić nowoczesne rozwiązanie, jakim jest inteligentny podajnik karmy. 

Podajnik karmy dla psa to proste w obsłudze urządzenie, które zatroszczy się o to, aby w misce pupila znalazła się zawsze świeża karma w odpowiedniej ilości oraz o odpowiedniej porze - oczywiście nie zastąpi to naszej obecności, ale możemy być pewni, że czworonożny przyjaciel nie zostanie zaniedbany pod tym względem nawet wtedy, gdy musimy opuścić mieszkanie na dłużej. 

Jak działa podajnik karmy dla psa?

Dozownik karmy dla psa to nieduże urządzenia, które wystarczy postawić w miejscu, gdzie zawsze znajduje się miska naszego pupila. Składa się on z dwóch ważnych elementów - zamkniętego pojemnika, w którym znajduje się świeża karma, oraz miseczki, do której dozowana jest karma wedle naszych preferencji - to my ustawiamy ilość oraz czas podawania jedzenia do miski, dzięki czemu pies może zjeść swój posiłek o konkretnej i wyznaczonej przez nas porze. 

Podajnik karmy dla psa posiada również wbudowany wyświetlacz oraz mobilną aplikację, dzięki której możemy wprowadzić własne preferencje co do ilości oraz czasu podawanej karmy. To inteligentne urządzenie może także posiadać dodatkowe funkcje, w tym między innymi czujnik powiadamiający o potrzebie napełnienia pojemnika czy nawet wbudowaną kamerę oraz funkcję wydawania zdalnych komend. 

W trosce o naszych czworonożnych przyjaciół

Inteligentny podajnik karmy dla psa to rozwiązanie, które pomoże nam właściwie zadbać o pupila, gdy nie ma nas w domu, ale nie tylko - tak naprawdę sprawdzi się również na co dzień - odpowiednio zaprogramowany zwolni nas z obowiązku pamiętania dokładnej pory, o której pies powinien otrzymać kolejną porcję do swojej miski - zawsze mamy gwarancję, że nie przegapimy tego ważnego momentu. 

Racjonalne odżywianie to nie tylko odpowiednia karma - ważny jest także sposób i ilość podawanej karmy - jeśli nie przestrzegamy tych zasad, to nieświadomie możemy przekarmiać psa, co także jest niekorzystne dla jego zdrowia. Tego wszystkiego unikniemy, gdy nad podawaniem karmy będzie czuwał inteligentny podajnik karmy. W sprzedaży dostępne są różne dozowniki, które dostosujemy do swoich preferencji oraz potrzeb naszego przyjaciela.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie