Co wyróżnia najlepszych producentów karmy dla psów i kotów

Andrzej Winnicki
30.03.2023

Aby twój pupil cieszył się zdrowiem i pokładami energii przez długie lata, powinieneś zainwestować przede wszystkim w jego zbilansowaną dietę.

Aby twój pupil cieszył się zdrowiem i pokładami energii przez długie lata, powinieneś zainwestować przede wszystkim w jego zbilansowaną dietę. Nie ufaj najpopularniejszym, reklamowanym na każdym kroku markom - wybieraj tylko karmy najwyższej jakości.

Producent karmy dla psów i kotów, którego wybierasz, powinien posiadać w swojej ofercie zróżnicowane produkty. Pod tym względem dieta zwierzęcia nie powinna różnić się bowiem od ludzkiej - w misce twojego pupila nie może zabraknąć źródeł białka, tłuszczu i węglowodanów. Najlepsze karmy są także uzupełniane o prawidłowo skomponowane kompleksy witamin, dostosowane do indywidualnych potrzeb psów i kotów.

Producent karmy dla psów i kotów - którego z nich wybrać?

W marketach i sklepach zoologicznych znajdziesz wiele marek, oferujących żywność dla zwierząt. Poszczególne karmy różnią się od siebie nie tylko ceną i identyfikacją wizualną, ale także - a raczej przede wszystkim - składem. Na co należy zatem zwrócić szczególną uwagę?

  1. Karma może, a nawet powinna zawierać zboża, które są źródłem węglowodanów. Nie mogą być one jednak składnikiem dominującym w żywności domowych pupili. W posiłkach zwierząt najważniejsze jest źródło białka i tłuszczu, których często brakuje w najtańszych, powszechnie reklamowanych produktach.
  2. Jeśli twoje zwierzę jest zdrowe, możesz dobierać jakościowe produkty wedle jego preferencji smakowych. Jednak w przypadku czworonogów chorowitych lub cierpiących na alergie i stany zapalne, musisz przywiązywać podwójną uwagę do składu karmy. Wybieraj wówczas asortyment producentów karmy dla psów i kotów zalecanych przez weterynarzy.
  3. Zawartość witamin. Najlepsi producenci karmy dla psów i kotów wzbogacają żywność o ich podstawowe kompleksy. Sprawdź, czy odpowiadają one potrzebom twojego pupila i nie wprowadzaj zbędnej suplementacji. Nadmiar niektórych składników odżywczych może być bowiem równie szkodliwy, jak ich niedobór.

Produkty Pet Food Ostrowscy

Producent karmy dla psów i kotów Pet Food Ostrowscy oddaje do twojej dyspozycji szeroki asortyment żywności dla zwierząt. Znajdziesz w nim produkty dla młodych i dorosłych czworonogów. Jeśli twój pupil cierpi na choroby układu pokarmowego, przydatna może okazać się oferta produktów, które nie zawierają zbóż. Oprócz suchej i mokrej karmy, w sklepie internetowym firmy znajdziesz także zdrowe przysmaki dla psów i kotów, zawierające najwyższej jakości mięso. Dodatkowo na prowadzonym przez producenta blogu natrafisz na cenne informacje, dotyczące zbilansowanej zwierzęcej diety.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.