Pies po usunięciu macicy

ytanie:
Mam 8-letnia suczkę foksterierke, jest po usunięciu macicy ze względu na ropomacicze, wydawałoby się, że wszystko jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, weterynarz tez mówi, że wszystko jest dobrze. Jednak Sonia nie trzyma moczu. Zaraz jak sie przebudzi biegnie do drzwi nieraz nie utrzyma i moczy sie juz w drodze. Weterynarz mówi że to minie i, że musi jej zejść obrzęk. Martwię sie o nią, chciałabym wiedzieć czy to minie??
Sonia zawsze była radosna i uśmiechnięta i bardzo energiczna, teraz  widać, ze cierpi i ze jeszcze jest obolała... Bardzo proszę o poradę, tak bardzo chciałabym jej pomoc..


odpowiedź:
Witam. najprościej będzie zbadać mocz w laboratorium. Wynik rozstrzygnie czy jest to problem z zaburzeniami hormonalnymi po zabiegu, czy stan zapalny który mógł się doplątać w związku z zabiegiem. U suk po sterylizacji zdarzają sie hormonalne nietrzymania moczu (podaje się leki dożywotnio), ale też osłabiony zabiegiem organistami może się podziębić (zapalenie cewki, pęcherza moczowego). I jedno i drugie może objawiać się trudnością w utrzymaniu moczu lub mimowolnym oddawaniem moczu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie