Ochronić psie stawy...

pytanie:
Witam! moja suczka staffik ma trzy miesiące i tydzień. Waży w tej chwili 7,5kg. Karmiona jest głównie gotowanym jedzonkiem, gł. kurczak. Suchego konsekwentnie odmawia :(  Mieszkamy tuż pod górami więc chodzimy na spacerach pod górkę, z górki, po lesie. Boję się o stawy mojej suczki przy takim obciążeniu, chcę jej podawać glukozaminę, chondroitynę i ew. MSM. Mam pytanie: Jakie powinno być dawkowanie w mg na dzień dla mojej suni? ile glukozaminy, ile chondroityny i czy może być też MSM? Szukam na necie informacji o dawkowaniu zależnie od wieku i masy ciała psa i nie mogę nic mądrego znaleźć. Proszę o fachową pomoc :)
p.s. nie chodzi mi o nazwę konkretnego preparatu i info "3 tabletki dziennie" tylko konkretnie w mg na dzień samej substancji, odpowiednie preparaty wybiorę sama. Z góry dziękuję! Olga


odpowiedź:
To dawka dla psa o masie dorosłego osobnika powyżej 25kg
Chlorowodorek glukozaminy 99% 125mg
Siarczan chondroityny 95% 100mg
N-acetylo-D-glukozamina 99% 15mg
Kwas askorbinowy 12mg
Siarczan cynku 10mg
Jest kilka fajnych preparatów dla psów z 5-6 składnikami. Powodzenia.

ps.
Kompromis między ceną a wydajnością (przy zachowaniu odpowiedniego składu i 6 składnikach) to Artroflex , cena w zależności od lecznicy weterynaryjnej około 100zł na psa o masie 40 kg na około 3 miesiące.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie