leczenie chłoniaka u psa

ytanie:

Szanowni Państwo, zwracam sie z prośbą o pomoc! Mam 7,5 letnią suczkę rasy spaniel, w lipcu 2007 rozpoznali u niej chłoniaka, który zaatakował podszczękowe węzły najmocniej, jak również piersiowe, ale nie tak bardzo. Rozpoczęliśmy chemioterapię (Winkrystyną - nie jestem pewna pisowni) + Encortolon, początkowo była wyraźna remisja, ale teraz węzły się znowu powiększyły i pojawiły się wyraźne utrudnienia w oddychaniu.
Temperament mojego zwierzaczka się nie zmienił - zawsze była spokojna, ale radosna; masa ciała wynosi obecnie ok 12 kg, trochę przytyła (prawdopodobnie przez Encortolon); przeważnie dostawała karmę RoyalCanin, ale obecnie wyprobowujemy Fish4dog z dużą zawartością ryby (jej bardzo smakuje).
CHCĘ ZROBIĆ WSZYSTKO ABY URATOWAĆ MOJEGO PSA, I PROSZĘ O PORADĘ KTÓRA KLINIKA W POLSCE ZAJMUJE SIĘ NAJSKUTECZNIEJ ONKOLOGIĄ LUB O WSKAZANIE NAJLEPSZEGO SPECJALISTY!!!

 Jeśli Państwo są w stanie mi cokolwiek doradzić, bardzo chętnie udzielę więcej informacji. Z góry dziękuję

odpowiedź:

Witam. Nie czuje się na siłach konsultować pacjenta onkologicznego wymagającego chemioterapii. Proszę o kontakt z dr. Hildebrandem na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. (dawna Akademia Rolnicza) Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Chorób Wewnętrznych Psów i  Kotów ( http://www.ar.wroc.pl/polish/index.html ). Jest ordynatorem w ambulatorium tej katedry i według mnie osobą  najlepiej znająca się w kraju na chemioterapii chłoniaków u zwierząt. Polecam doktora jako najlepszego specjalistę w tej dziedzinie jakiego znam. Powodzenia i wytrwałości
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie