kulejący amstaff

-Amstaff; lat 4;około 30kg;suka po sterylizacji; rodowodowa
- Spokojna lubi ludzi i zabawę
- żywiona karmą suchą royal (neuterned) + okazyjnie naturalne -żeberka  i nóżki

Pytanie:

Około roku temu podczas zabawy z piłką pies podczas biegu wpadł 1 nogą  w dołek. Po tym zdarzeniu sunia zaczęła kuleć ale nie w kolanie a  raczej w okolicy barku (moim zdaniem). Weterynarz do którego sie  wybraliśmy po obejrzeniu łapy stwierdził ze jest to tylko zwichnięcie  i przepisał leki przeciwzapalne oraz zalecił siedzenie w domu przez  2tyg. Rzeczywiście po tym okresie wszystko wróciło do normy pies nie  wykazywał żadnych oznak urazu, mógł biegać kopać dołki. Niestety uraz  2 razy sie powtórzył (czy tez nawrócił) zawsze po intensywnym bieganiu  za piłką, nie wiem czy jest to wynikiem obciążeń tego miejsca w tym  momencie czy tez nie i za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrać. Z  góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.Odpowiedź:
Witam. Myślę , ze niezbędna będzie wizyta u lekarza zajmującego się szczególnie ortopedią. Bez szczegółowego badania i dodatkowej diagnostyki nie uda się znaleźć przyczyny, a co za tym idzie prawidłowo poprowadzić leczenia. Podaję namiar na dwoje znanych mi ortopedów z Ww. Proszę samemu  zdecydować do kogo się udać.

 

Powodzenia

dr Beata Degorska SGGW ul. Nowourynowska 69C, Klinika Malych Zwierzat, ul. Powstancow Slaskich 101
lek.wet. Igor Bissenik SGGW Nowoursynowska 159C, ELWET al. Niepodleglosci 24/30

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.