Diatermia krótkofalowa jako metoda rehabilitacyjna.

Rehabilitacja to kompleksowe postępowanie mające na celu przywrócenie choremu pełnego zdrowia lub maksymalnej możliwej do osiągnięcia w danym stanie zdrowia zdolności do samodzielności ruchowej. Rehabilitacja powinna być integralną częścią leczenia, ponieważ rozpoczęcie działań rehabilitacyjnych w trakcie podstawowego leczenia znacznie poprawia jego wyniki i skraca czas powrotu do zdrowia.

Diatermia krótkofalowa jest zabiegiem fizykoterapeutycznym, wykorzystującym działanie pola elektromagnetycznego wielkiej częstotliwości, ale o krótkich falach, wytworzonego w specjalnym aparacie, przy czym obwód elektryczny jest zamykany przez ciało chorego. Metoda ta polega na przepuszczeniu prądu przez okolice dotknięte schorzeniem i wywołaniu ciepła w chorych tkankach przez skupienie tam pola elektromagnetycznego. Moc i charakter prądu mogą być zmieniane, ale zawsze jest to prąd nieszkodliwy dla zdrowia ogólnego. Efekt termiczny działania diatermii krótkofalowej jest wynikiem absorpcji fal elektromagnetycznych wielkiej częstotliwości przez organizm i zależy od właściwości elektrycznych poszczególnych tkanek.

Ten rodzaj terapii poprzez głębokie nagrzewanie miejscowe powoduje złagodzenie dolegliwości bólowych, poprawia ukrwienie i czynność tkanek oraz zmniejsza stany zapalne poprzez wyeliminowanie większości mikroorganizmów chorobotwórczych oraz zwiększenie wchłaniania wysięku zapalnego, dzięki czemu wspomaga leczenie.

Lecznica dla Zwierząt HOMEOPATIA
stud.wet. Marcin Czerwiński
www.lecznica-homeopatia.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie