ciąża u psa

pytanie:
Witam mam 3letnią suczkę o rasie kundel i podejrzewam że jest w ciąży jakie są tego objawy, jak przebiega poród u psów, kiedy najlepiej iść z nim do lekarza i czy poradzi sobie sam z porodem ? z góry dziękuje za odpowiedź

 

odpowiedź:
Proponuje rozpocząć podejrzenie ciąży od wizyty u lekarza weterynarii. Postara się ustalić ewentualny stan bieżący (tygodnie ciąży), a co za tym idzie przybliżony termin (ciąża średnio trwa u psowatych 62 dni). Nie tylko należy przygotować siebie na poród u psa, ale i samą suczkę (np. odrobaczenie itp). Warto ustalić ilość płodów, czy wykluczyć ewentualne zaburzenia w rozwoju szczeniaczków (USG, RTG). 90% suk doskonale daje sobie radę z porodem, lecz czasem konieczna jest pomoc z naszej strony. Proponuje od wizyty u lekarza weterynarii który ewentualnie będzie przygotowany na odbiór porodu. Ustali wcześniej inne wskazania lub przeciwwskazania.. Powodzenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.