Zwierzęta w gabinecie weterynaryjnym

Gabinet weterynaryjny... Chyba każdy właściciel zwierzątka w pewnym momencie musiał stawić czoła wizycie u weterynarza. Powody mogą być różne - zły stan zdrowia naszego pupila, inne zachowanie, szczepienia czy po prostu kontrolna czy aby wszystko jest tak, jak być powinno. Co zrobić żeby poza doborem najlepszego lekarza zadbać o komfort naszego przyjaciela?

Planując pierwszą wizytę u weterynarza, należy się do niej należycie przygotować, aby była ona komfortowa dla naszego pupila oraz dla nas. O czym powinniśmy pamiętać? Jeśli mamy możliwość, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie gabinetu weterynaryjnego wcześniej, aby nasz czworonożny przyjaciel mógł oswoić się z zapachem oraz przekonać, że gabinet weterynaryjny nie jest strasznym miejscem. Możemy zabrać ze sobą ulubione smakołyki pupila, aby wyjście kojarzyło mu się jak najbardziej pozytywnie.

Dla zwierzątek, które stresują się obecnością innych zwierząt, dobrym rozwiązaniem może okazać się zabranie klatki, w której pupil będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Klatkę możemy wyłożyć ulubionym kocykiem lub innym miękkim materiałem, aby stworzyć dla zwierzątka komfortowe środowisko. Jeśli nasz pupil wykazuje skłonności do agresji w sytuacjach stresowych warto zaopatrzyć się w kaganiec. Zadbajmy zarówno o komfort własny, jak i innych klientów przychodni weterynaryjnej. Warto też zwrócić uwagę, w których godzinach w naszej przychodni jest najmniejszy ruch. Jeśli nie będziemy musieli stać z naszym czworonogiem w długiej, kilkugodzinnej kolejce, poziom jego stresu na pewno spadnie.

Jak wybrać odpowiedni gabinet weterynaryjny?

Wybierając gabinet weterynaryjny zwróćmy uwagę na oceny i opinie. Warto również zorientować się gdzie znajduje się najbliższy całodobowy gabinet weterynaryjny w naszej okolicy, w sytuacji gdyby nasz pupil potrzebował natychmiastowej pomocy. Popytaj w rodzinie lub u przyjaciół. Na pewno ktoś z Twojego najbliższego otoczenia korzystał z usług weterynarza lub ma kogo zapytać o jego doświadczenia. Pamiętaj też aby absolutnie nie zwlekać z wizytą! Jeżeli coś Cię niepokoi, Twoje zwierze zachowuje się inaczej niż zwykle, jest osowiałe, przestraszone, nie ma na nic energii, powinieneś zainteresować się jego stanem zdrowia i niezwłocznie udać się do specjalisty. Zbagatelizowane, przemilczane objawy mogą skończyć się tragicznie, a odpowiednia szybka reakcja daje nawet 100% szans na pełne wyleczenie. Nie bez znaczenia jest oczywiście profilaktyka. Dowiedz się co powinien jeść Twój pupil, w jakich porach i ilościach, ile czasu powinien spędzać na spacerach. Pamiętaj - lepiej zapobiegać niż leczyć!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie