Zadbaj o jakość karmy swojego pupila

Troszczysz się o swojego psa i pragniesz ofiarować mu wyłącznie to, co dla niego najlepsze? W takim razie wybieraj wysokiej jakości karmy. Jakie konkretnie?

Pożywny, domowy obiad przygotowany własnoręcznie z dobrze znanych, świeżych składników to świetny, zdrowy posiłek który z pewnością posłuży każdemu członkowi rodziny. Niemniej jednak należy zauważyć, że ten typ dań - choć idealny dla człowieka - nie sprawdzi się w przypadku żywienia psa. W praktyce bowiem potrzeby czworonogów są diametralnie inne od potrzeb ludzi. Jaką wobec tego karmę wybrać, by wyszła ona na zdrowie ukochanemu pupilowi? Na co zwracać uwagę i czy oszczędzanie na jakości karmy aby na pewno jest dobrym pomysłem?

Zwracaj uwagę na skład

Obecnie zdecydowana większość producentów karm dla zwierząt reklamuje swoje produkty jako zdrowe, zawierające w sobie witaminy i minerały. Niestety, jak się okazuje w praktyce wspomniane wyroby pozostawiają sporo do życzenia. Dlaczego? Głównie ze względu na kiepskiej jakości skład. Tanie karmy dla psów często zawierają śladowe ilości mięsa, za to spore ilości zboża, które – choć samo w sobie nie jest składnikiem szkodliwym – to jednak sprzyja nadwadze, co w dalszej kolejności może przyczynić się do wystąpienia innych, znacznie poważniejszych problemów zdrowotnych. Dobra jakościowo karma powinna więc zawierać min. 20% mięsa. Jednak mięso mięsu nierówne. Jeśli na liście składników znajdziemy np. „mięso z kurczaka” wówczas możemy być pewni, że w misce naszego ulubieńca znajdzie się wysokiej jakości posiłek. Pamiętajmy jednak, że „mięso z kurczaka” to nie „mączka mięsno-kostna” czy też „mączka pochodzenia zwierzęcego”.

Dopasowana do potrzeb

Zapotrzebowanie organizmu psów na poszczególne składniki odżywcze uzależnione jest od wielu czynników, takich jak m.in. wiek, tryb życia czy też przebyte choroby. Właśnie dlatego należy wybierać karmy dopasowane do indywidualnych potrzeb pupila. Duży wybór zróżnicowanych karm dla psów oferuje m.in. marka Acana. Wyroby wspomnianego producenta charakteryzują się wysokiej jakości składem, w którym nie brakuje mięsa czy też wysoko przyswajalnego białka. Karmy Acana to produkty biologicznie odpowiednie. Co to oznacza? Zarówno psy, jak i koty posiadają taką samą budowę ciała, jak ich przodkowie. Karmy biologicznie odpowiednie odzwierciedlają więc pożywienie, jakim wspomniani przodkowie żywiliby się w naturalnych warunkach.

Więcej informacji o produktach marki Acana znajdziesz na stronie www.acana.com.pl.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie