XXI Wystawa psów kochanych w Podkowie Leśnej 2015r

W sobotę 13 czerwca 2015r. w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w podwarszawskiej Podkowie Leśnej odbyła się XXI Wystawa psów kochanych. Organizatorem tej, ze wszech miar udanej imprezy, jest Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60. Szkoła znajduje się na zalesionej posesji przy ul. Wiewiórek. Tegoroczna impreza kynologiczna zbiegła się z 25-cio leciem istnienia tej unikalnej placówki oświatowej, która może poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami. Ogromna część absolwentów kończy studia wyższe i zasila elitę intelektualną Kraju. Jako ciekawostkę podam, że niektórzy z  absolwentów liceum wybrali artystyczny kierunek studiów na warszawskiej ASP. Dlatego, wśród imprez zorganizowanych z okazji dwudziestopięciolecia, odbyła się wystawa malarstwa i grafiki artystów - absolwentów podkowiańskiego liceum.  

Walory intelektualne, wiedza, etyka, poparte wrażliwością i aktywnością działania dla wspólnego dobra, to przesłanie młodzieży w podkowiańskim liceum  z wiewiórką w logo.

Stosunek do otaczającego świata, przyrody, to ważne akcenty wychowawcze. Wystawa psów i towarzyszące jej pokazy stanowią dobrą ilustrację szkoły ludzi wrażliwych, niebanalnych. Obok konkursu szeroko pojmowanego piękna psów, odbył się pokaz ułożenia. Niebywałe umiejętności zademonstrował malutki, czarny staffordshire bull terrier. Inną atrakcja był popis ułożonego, polującego jastrzębia, który fruwał nad publicznością. Zawsze jednak (na sygnał) wracał na rękawicę swojej Pani, a także kiedy rękawica była na rączce dziecka mającego ochotę sprawdzić  umiejętności ptaka. Dodatkową atrakcją była oswojona sowa - płomykówka. 

Na dyplomie z podkowiańskiej wystawy psów czytam: "Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest

Organizowana od dawna wystawa psów to jeden z elementów prospołecznej, kulturowej działalności szkoły.  

Pragnę podziękować Dyrekcji szkoły w osobie Panie Izabelli Olędzkiej - Kaźmierczyk za wzorową organizację imprezy, która cieszy się ogromną popularnością i z roku na rok przyciąga coraz więcej ludzi.

Jan Borzymowski

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.