XIII Wystawa Psów Kochanych w Podkowie Leśnej

10 czerwca 2017r.Liceum Ogółnokształcące nr 60 w Podkowie Leśnej zorganizowało XXIII Wystawę Psów Kochanych. Było mi dane prowadzić większość z dotychczasowych wystaw. Tym samym mogłem zaobserwować wychowawczy motyw tej, ze wszech miar udanej zabawy. To połączenie piknika, spotkania towarzyskiego, z udziałem przeróżnych psów. Walory intelektualne, wiedza, etyka, poparte wrażliwością i aktywnością działania dla wspólnego dobra, to przesłanie młodzieży z podkowiańskiego liceum z wiewiórką w logo.
Wystawie psów towarzyszyły pokazy, konkursy, prelekcje. Dochód, a także zbierane datki przeznaczone są dla schroniska dla bezdomnych zwierząt. Młodzież liceum z ul. Wiewiórek nie zapomina o innych zwierzętach. Plakaty przypominają o konieczności opieki m.in.nad kotami. Stosunek do otaczajacego swiata, przyrody, to ważne akcenty wychowawcze. Grono pedagogiczne liceum to docenia, czego wyrazem jest wystawa psów kochanych. Dla mnie jest to miły kłopot, bo jak oceniać psy wg ich uczuć do człowieka? W poprzednich latach, na dyplomach omawianej wystawy, widniał cytat wg George G. Vest: " Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy nie opusci, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies...Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy przyjaciele odejdą, on pozostanie".

Pisałem kidyś, że podkowiańska wystawa psów cieszy się ogromną popularnością i z roku na rok przyciąga coraz więcej ludzi. Tak jest nadal i mam nadzieję pozostanie.

Jan Borzymowski

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.