Wybieramy karmę dla psa: czym należy się kierować?

Prawidłowe żywienie psa jest podstawowym obowiązkiem każdego właściciela. To, co pupil znajduje w swojej misce, ma bezpośredni wpływ na jego kondycję fizyczną, samopoczucie oraz ryzyko wystąpienia różnych chorób. Wielu właścicieli niepotrzebnie ulega chwytliwym hasłom reklamowym, sięgając po karmy najbardziej znanych marek, niekoniecznie natomiast polecane przez weterynarzy czy ekspertów z zakresu żywienia czworonogów. Czym zatem należy się kierować wybierając karmę dla psa? Najważniejsze kryteria omawiamy w naszym poradniku.

Podstawą jest analiza składu

Zacznijmy od tego, że dobrej karmy dla psa nie kupimy w pierwszym-lepszym markecie czy dyskoncie. W takich miejscach królują produkty tanie, rozpoznawalne dzięki kampaniom telewizyjnym, ale jednocześnie dyskusyjne pod względem jakości. Na szczęście w dobie powszechnego dostępu do Internetu nie ma już problemu z tym, aby zamówić markową, wysokojakościową karmę dla psa online z dostawą pod same drzwi. Jest to bardzo wygodne, a jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie. Prawidłowe żywienie pupila wcale nie musi być drogie!

Wybierając nową karmę dla psa zawsze sprawdzamy jej przeznaczenie. Inne potrzeby żywieniowe mają szczenięta, inne psy ras olbrzymich czy małych, jeszcze inne suczki w ciąży, psy z alergią pokarmową, zwierzęta przechodzące rekonwalescencję po zabiegu czy mające tendencję do nadmiernego tycia. Renomowani producenci karm doskonale o tym wiedzą i dostarczają swoim klientom oraz ich czworonożnym przyjaciołom odpowiednie linie produktów.

Dobrej karmy dla psa nie da się wybrać bez przeanalizowania jej składu. Na tym etapie wielu właścicieli kupujących popularne produkty w marketach może nieźle się zdziwić, gdy dowiedzą się, że karmią swoich mięsożerców głównie… zbożami. Karma wysokiej jakości nie powinna ich w ogóle zawierać, za to musi być bogata w doskonale składniki pochodzenia zwierzęcego.

Te kryteria spełnia karma Farmina Natural & Delicious, zbierająca doskonałe opinie wśród hodowców, weterynarzy oraz właścicieli, którym zależy na zapewnieniu pupilowi zbilansowanego oraz smacznego żywienia. 

Co warto wiedzieć o karmie Farmina Natural & Delicious?

Farmina to renomowana włoska marka karmy dla psów, obecna na rynku od około 40 lat. Jest doskonale znana w kręgu hodowców, wystawców oraz ekspertów od żywienia psów i kotów. Dzięki znakomitemu stosunkowi ceny do jakości budzi coraz większe zainteresowanie wśród właścicieli. Są to karmy całkowicie pozbawione zbóż (bezwartościowych z punktu widzenia żywienia psa), wysokomięsne, weterynaryjne, zarówno suche, jak i mokre.

Warto wiedzieć

Karmy Farmina są produkowane zgodnie ze standardami narzucanymi jedzeniu dla ludzi.

Kluczową cechą karmy Farmina N&D jest to, że zawiera ona minimum 60% składników pochodzenia zwierzęcego – 40% stanowią owoce oraz warzywa. Dzięki temu karma jest idealnie dopasowana do żywieniowych potrzeb psów.

Na szczególną uwagę zasługują trzy popularne linie karm dla psa Farmina, czyli:

  1. Farmina N&D Pumpkin – jest to sucha karma bogata w składniki pochodzenia zwierzęcego, uzupełniona pysznymi i wartościowymi owocami. Dostępne są karmy z mięsem jagnięcym, z kurczaka czy z dzika. W każdym wariancie znajdziemy również dodatek dyni, która jest zasobna w cenne dla psa witaminy i składniki mineralne.
  2. Farmina N&D Quinoa – sucha karma oparta na białkach pochodzenia zwierzęcego (z przepiórki, jelenia, kaczki, śledzia, jagnięciny). W tej linii produktów znajdziemy między innymi karmy dla  psów z tendencją do nadwagi i otyłości, mających wrażliwy przewód pokarmowy czy cierpiących na różne problemy dermatologiczne.
  3. Farmina N&D Prime – jest to linia przeznaczona dla najbardziej wybrednych psów, charakteryzująca się bezkompromisową jakością. Aż 70% składu karmy stanowią produkty pochodzenia zwierzęcego. Dostępne są karmy z jagnięciną, dziczyzną i kurczakiem, wzbogacone o owoce.

Karma Farmina to wybór świadomego właściciela. W ofercie znajdują się karmy dla psów wszystkich ras, w tym przeznaczone do żywienia specjalistycznego.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.