Wybieg dla psa - Gdańsk

Pięć nowych wybiegów dla psów powstanie w mieście do końca listopada. Zwierzaki będą mogły się wybiegać bez kagańca i smyczy na ogrodzonych działkach przy ul. Białej we Wrzeszczu, ul. Ciasnej na Siedlcach, ul. Zabłockiego na Morenie, pomiędzy ul. Wyrobka i ul. Czecha w Pieckach Migowie oraz w rejonie ul. Paganiniego na Suchaninie.

- Na terenie wybiegu znajdą się ławki, automaty z torebkami na psie odchody, kosze oraz tablice informacyjne z regulaminem - wylicza Anna Dobrowolska z biura prasowego gdańskiego magistratu. - Powstają w miejscach powszechnie odwiedzanych przez czworonożnych spacerowiczów, często na prośbę samych mieszkańców. Na razie w Gdańsku funkcjonuje dziewięć ogrodzonych trawników dla psów - na działce za Pocztą Polską, przy ul. Za Murami/Podwale Przedmiejskie, w parkach: Strzyża, Millenium (ul. Leszczyńskich), Bema, Akademickim, na Zaspie (im. Jana Pawła II) oraz dwa w parku Reagana. Ale miasto nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Magistrat chciałby, aby wybiegi były w każdej dzielnicy.- Naszym celem jest ograniczenie możliwości niekontrolowanego psiego biegania po parkach i zieleńcach. Tworzenie wybiegów ma też służyć zmniejszeniu zanieczyszczenia zieleni miejskiej psimi odchodami, poprawie bezpieczeństwa użytkowników parków i ograniczenie liczby psów "spacerujących" ulicami miasta - tłumaczy urzędniczka. Wybieg to jedyne miejsce, gdzie bez konsekwencji można puścić psa bez smyczy i kagańca. W Gdańsku istnieje bowiem obowiązek wyprowadzania pupila na smyczy lub w kagańcu (a w przypadaku ras agresywnych, w obu akcesoriach na raz). - Za nieprzestrzeganie tych przepisów grozi grzywna do 200 zł - informuje Magdalena Siewert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mandat do 500 zł grozi także za nieuprzątnięcie po psie. Od początku roku Staż Miejska interweniowała w tej sprawie blisko 500 razy. 

 

2010-11-08
Polska Dziennik Bałtycki Magdalena Sapkowska
źródło: pies

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.