Wózek dla psa — kiedy się przyda?

Pies w wózku? Jak najbardziej! Jest to szczególnie przydatna rzecz w niektórych sytuacjach. Dzięki niemu możliwe jest bezpieczne przetransportowanie czworonoga. Choć dla części osób może się to wydawać nazbyt oryginalnym środkiem transportu, to ma on jednak niezwykle praktycznie zastosowanie. Dowiedz się, kiedy wózek dla psa może się przydać.

Wózek dla psa – do czego służy?

Zazwyczaj poruszanie się z pieskiem kojarzy się ze spacerem i jedyne co do tego jest potrzebne to smycz, szelki lub obroża. Jednak w niektórych sytuacjach niezwykle praktycznym dodatkiem jest wózek dla psa. Jest on szczególnie przydatny, gdy: 

  • pies jest transportowany do weterynarza

Niestety, ale czworonogi nie zawsze mogą cieszyć się idealnym zdrowiem. Gdy Twoje zwierzę potrzebuje opieki weterynaryjnej, znacznie łatwiej przetransportujesz go do gabinetu w wózku, niż na rękach czy w transporterze. Pomaga on zachować stabilną pozycję czworonoga, a przy tym zapewnia komfort przy przewożeniu.

  • zwierzę jest niepełnosprawne lub ma złamaną łapę

Wózek dla psa jest niezwykle przydatny, gdy czworonóg ma złamaną łapę lub gdy nie może chodzić. W ten sposób nie tylko pozwolisz cieszyć mu się wypoczynkiem na świeżym powietrzu, ale także bezpiecznie przetransportujesz go we wszystkie niezbędne miejsca, np. do weterynarza czy groomera.

  • pies jest seniorem

Zwierzęta zbyt szybko się starzeją – z tym stwierdzeniem zgodzi się każdy opiekun psa czy kota. Z wiekiem tylne łapy mogą stracić na sprawności, co nierzadko utrudnia seniorowi poruszanie się i wpływa na szybkie zmęczenie się czworonoga. Nie oznacza to jednak, że starszy czworonóg nie może czerpać radości ze spaceru na zewnątrz i spędzania wspólnego czasu z opiekunem. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się wózek dla psa.

To tylko kilka głównych sytuacji, kiedy warto zadbać o wygodny transport dla zwierzęcia – skorzystają na nim także właściciele niewielkich piesków, które mogą szybko się męczyć na dłuższych spacerach.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem wózka dla psa?

Zanim zdecydujesz się na zakup wózka dla psa, warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

  • Rozmiar

Szczególnie istotne jest sprawdzenie, jakie wymiary ma kosz w pojeździe. W sklepach takich, jak BigCATs znajdziesz modele przeznaczone dla zwierząt różnej rasy i wielkości. Dzięki temu z łatwością dobierzesz idealny produkt do swoich potrzeb.

  • Udźwig

To kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę przed zakupem wózka dla psa. Na rynku możesz znaleźć oferty na modele, które pomieszczą zwierzę o wadze nawet do 50 kg.

  • Funkcjonalność

W zależności od tego, jaki wózek dla psa zamówisz, może być on wyposażony w zapinane na zamek kieszonki i schowki. Niektóre modele można również podpiąć do roweru lub biegać z nimi. Dzięki czemu Twój zwierzak spędzi z Tobą czas w ciekawy i emocjonujący sposób.

Wózki dla psa to ułatwienie, zwłaszcza gdy zwierzę z pewnych powodów nie możesz samodzielnie chodzić na spacer lub biegać z Tobą. Wybór odpowiedniego produktu pozwala na komfort dla czworonoga, a przy tym będzie praktycznym elementem wyposażenia, który pomieści np. leki, karmę, smaczki czy inne akcesoria.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie