Wiron Ze Żbikowa

Roczny pies (rottweiler Wiron Ze Żbikowa) pogryzł właściciela i w związku z tym został przekazany do Pomorskiej Fundacji Rottka z siedzibą w Sopocie. Dalsze jego losy potoczyły się dość dziwnie.

Pomorska Fundacja Rottka mogła skorzystać z propozycji przekazania psa w ręce hodowcy, lub rekomendowanej przez niego Pani (treserki) z doświadczeniem w obchodzeniu się z przedstawicielami omawianej rasy. Zamiast tego, nastąpiło szukanie sponsoringu poprzez wirtualną adopcję, a także kastracja. To niewątpliwie rzuca cień na Pomorską Rottkę. Wątpliwości może wzbudzać zachowanie Fundacji, której działanie ma służyć ratowaniu przedstawicieli rasy. Kastracja psa z renomowanej hodowli nie służy rozwojowi rasy. W omawianym przypadku popełniono z psem kardynalne błędy wychowawcze. Zastosowane rozwiązanie, w okolicznościach w/w sponsoringu trudno uznać za właściwe i wspomniane wątpliwości wydają się uzasadnione. Rodzi się pytanie – co jest celem działania Pomorskiej Fundacji Rottka, a co jest środkiem?

 

Portal psy24.pl

W związku ze sprawą rottweilera WIRON ze Żbikowa, przetrzymywanego w Pomorskiej Fundacji ROTTKA, pragniemy wyjaśnić.

Powołaniem Portalu www.Psy24.pl jest m.in. reagowanie na różne sprawy związane z psami. Naszym celem jest szerzenie wiedzy, która może pomóc w rozwiązywaniu problemów społecznych związanych z odpowiednim traktowaniem psów. W rozumieniu ich zachowań, możliwie najlepszej koegzystencji ludzi i naszych braci mniejszych. Dlatego będziemy dążyli do wpływania na szeroko rozumianą transparentność działania wszelkich instytucji zajmujących się psami. Dla ogólnego dobra.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie