Wakacje dla Ciebie i Twojego czworonoga

Coraz więcej osób decyduje się na wakacyjny wyjazd ze swoim pupilem. Zamiast zostawiać go rodzinie, znajomym, lub wykupywać pobyt w hotelu dla zwierząt, wolą po prostu znaleźć hotel przyjmujący także czworonogi. Trudno się dziwić - smutne oczy wpatrzone w zapełniającą się walizkę i długie dni rozłąki nie służą ani właścicielowi, ani zwierzęciu. Oczywiste jest, że opuszczając dom martwimy się i tęsknimy za swoim małym towarzyszem, więc dlaczego by nie zabrać go ze sobą? Odpowiednie zaplanowanie podróży oraz pobytu w wybranym miejscu pozwoli nam cieszyć się beztroskim urlopem razem z ukochanym psiakiem.

Aktywne wakacje z dużym psem

Duże psy, które na co dzień mogą się nudzić jeśli nie zapewnimy im dużo ruchu na spacerach, z pewnością doskonale odnajdą się podczas aktywnych wakacji. Zabierając pupila w góry lub nad morze mamy pewność, że zazna dużo ruchu - wieczorem będzie już tak zmęczony, że będziecie mogli sobie spokojnie pozwolić na pozostawienie go w pokoju i pójście na kolację do hotelowej restauracji. Poszukajcie na mapie Polski miejsc, które będą atrakcyjne na wakacje z psem: możemy podpowiedzieć, że bardzo dużo miejscowości górskich i wsi nad jeziorami będzie doskonałym wyborem. Zanim wyjedziesz nad morze lub w miejsce uczęszczane przez rodziny z dziećmi, sprawdź koniecznie na które plaże możesz się wybrać z czworonogiem. Jednym z miejsc, gdzie czworonogi są mile widziane jest Havet Hotel Resort & Spa w Dźwirzynie.

Gdzie zabrać małego pieska?

Małe pieski nie są tak wytrzymałe i wymagające pod względem ruchu jak te duże. Nie będą zachwycone wędrówką po górskich szlakach - z pewnością dość szybko się zmęczą i Wasza wyprawa będzie męcząca dla obu stron. Gdzie w takim razie można wybrać się z mniejszym pupilem? Tak naprawdę prawie wszędzie - na leniwe wczasy nad jeziorem, lub na wyprawę po zabytkowych polskich miastach. Co prawda nie wszędzie można wejść z czworonogiem - muzea z pewnością będą miały adekwatne przeciwwskazania, podobnie jak większość restauracji i galerii - ale w wielu miejscach będą mile widziane. Coraz częściej można zobaczyć w witrynach kawiarni znak “miejsce przyjazne psom”, a hotele przygotowują specjalne oferty dla osób przyjeżdżających z pupilem. Małe pieski są też lepiej postrzegane przez obce osoby, które mogą obawiać się większych zwierząt.

Przygotuj się na czytanie regulaminów

Przed wyjazdem przygotuj się na dużo zasad i regulaminów. Każde miejsce ma swoje własne reguły dotyczące pobytu zwierząt i zapoznanie się z nimi jest dla nas absolutną koniecznością jeśli chcemy mieć bezproblemowe wakacje. Wiele zasad może nam się wydawać przesadzonych, jednak większość zapisów wprowadzona jest dla bezpieczeństwa innych gości hotelowych, a zwłaszcza dzieci. Tak naprawdę wystarczy dbać o stosowanie w odpowiednich miejscach smyczy i kagańca, aby hotelowa obsługa nie miała zastrzeżeń odnośnie obecności psa. Warto sprawdzić, czy konieczne jest przywiezienie ze sobą posłania oraz karmy, ponieważ nie wszystkie miejsca noclegowe je zapewniają. Poza stałą opieką nad psem i ewentualnym przywiezieniem kilku drobiazgów ze sobą, nie musimy się tak naprawdę o nic więcej martwić.

Hotele dla ludzi i psów

Określenie “hotel dla psów” jest wszystkim dobrze znane - ma to oznaczać miejsce, w którym zostawiamy czworonoga na czas swojej nieobecności w domu. Coraz więcej jest jednak hoteli przyjaznych psom, a więc takich, do których możemy zabrać ze sobą swojego pupila. Jednym z takich miejsc jest Hotel Havet w Dźwirzynie, położony tuż przy samej plaży i wyposażony w przestronne pokoje oraz apartamenty. Trudno się dziwić, że coraz więcej miejsc wprowadza taką możliwość do swojej oferty - w końcu nie bez powodu mówi się o psach, że to najlepsi przyjaciele człowieka. Nawet na czas wakacji mamy opory, żeby się z nimi rozstać!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.