Usługi weterynaryjne na raty? Tak, to możliwe!

Ukochany psiak, kot, mały króliczek w roli pupila – domowe zwierzaki są często traktowane jak członkowie rodziny. Tak też podchodzi się do szeroko rozumianej troski o ich zdrowie. Psy jedzą wysokiej jakości karmy, a ich kontakt z lekarzem weterynarii nie ogranicza się jedynie do szczepień. Taka dbałość o zdrowie obejmuje zarówno profilaktykę, jak i leczenie, zabiegi operacyjne, badania itp. Dzięki temu ukochane zwierzaki żyją długo w dobrej formie, niestety generuje to często naprawdę wysokie koszty. Stąd rosnące zainteresowanie praktyczną opcją, jaką jest weterynaryjne leczenie na raty.

Leczenie pupila na raty

Dlaczego leczenie pupila wymaga często rozłożenia opłat na raty? Przede wszystkim ze względu na to, że usługi weterynaryjne są obecnie na bardzo wysokim poziomie. Wiedza, używany sprzęt, poziom zaawansowania kuracji czy zabiegów operacyjnych, nie odbiegają od tych oferowanych ludziom. Nasze czworonogi wymagają często skomplikowanej diagnostyki, np. rezonansem czy szerokiego spektrum badań laboratoryjnych. Metody leczenia również w dużej mierze pokrywają się z ofertą kliniczną dla ludzi.

Ukochanego zwierzaka można leczyć chociażby poprzez zastosowanie komórek macierzystych. Poziom operacji ortopedycznych, kardiologii czy onkologii weterynaryjnej jest bardzo wysoki. Ze względu na to, że medycyna weterynaryjna nie jest objęta ubezpieczeniami i refundacją, wszystkie koszty ponoszą właściciele zwierząt, którzy z reguły chcą ratować swojego przyjaciela za wszelką cenę.

Co jednak zrobić, kiedy koszty leczenia, rehabilitacji, leków czy specjalistycznych karm przekraczają możliwości budżetu, sięgają kilku czy nawet kilkunastu tysięcy? Leczenie na raty jest odpowiedzią na to pytanie. System opłat ratalnych pozwala uporać się z ciężarem finansowym i skupić się na jak najlepszej opiece nad przyjacielem.

Najczęściej finansowane procedury

Leczenia na raty, czyli sfinansowanie wybranych procedur weterynaryjnych, przebiega podobnie jak w przypadku standardowej opieki medycznej. Oznacza to, że praktycznie wszystkie kosztowne metody, zabiegi, drogie leki itp., można umieścić w systemie ratalnym. Dotyczy to zarówno operacji, jak również zaplanowanego na dłuższy czas leczenia czy też rehabilitacji albo kosztownego sprzętu i leków oraz diety zwierzęcia. Wśród procedur, których koszty często spłaca się ratalnie są np.

  • skomplikowane operacje ortopedyczne i rehabilitacja oraz zakup wózka dla psa
  • operacje jamy brzusznej, kardiologiczne
  • zaplanowane leczenie onkologiczne
  • badania, takie jak tomografia, rezonans
  • endoskopia, laparoskopia, artroskopia
  • opieka i leczenie dermatologiczne przy schorzeniach przewlekłych
  • kuracja komórkami macierzystymi
  • opieka i leczenie stomatologiczne.

Warto wiedzieć, że w ramach usług weterynaryjnych można także skorzystać z opcji geriatrycznej opieki i leczenia na raty. Z drugiej strony wsparcie finansowe może dotyczyć też kompleksowej opieki pediatrycznej, w tym szkoleń i współpracy z behawiorystą. Nie ma w tym nic dziwnego, wystarczy zapoznać się z kosztami profesjonalnej opieki nad pupilami.

Okazuje się, że koszty zabiegów, kuracji, specjalistycznych leków są naprawdę wysokie. Na przykład wspomniana kuracja komórkami macierzystymi to wydatek od 1500 do 4000 zł. Ceny zabiegów ortopedycznych nie są niższe – to co najmniej 800-900 zł. Leczenie onkologiczne może trwać długo i wygenerować koszty sięgające kilku tysięcy. Drogie są również usługi weterynaryjne związane z hospitalizacją pupila.

Finansowanie usług weterynaryjnych z MediRatami

System finansowania MediRaty to specjalistyczna usługa związana przede wszystkim z medycyną. Warto wiedzieć, że wariant leczenia na raty nie jest tu dedykowany tylko pacjentom – ludziom. Usługi weterynaryjne, które mogą generować bardzo wysokie koszty, również można sfinansować dzięki MediRatom. Atutem jest tu bardzo jasna i prosta procedura oraz kontakt z doradcami przeszkolonymi w zakresie finansowania usług medycznych.

Cała procedura może być przeprowadzona i sfinalizowana online, nie wymaga się żadnego wkładu własnego. W przypadku leczenia na raty do 20 000 złotych, MediRaty oferują tzw. procedurę uproszczoną. Jeśli chodzi o górny limit, w przypadku usług weterynaryjnych system ratalny obejmuje leczenie nawet do 50 000 zł.

Warto wiedzieć, że finansowanie leczenia na raty dotyczy nie tylko placówek, które mają podpisaną umowę z MFG SA. Można także przedstawić do rozliczenia fakturę pro-forma.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie