Ubranka dla psów, jak ochraniać pupile przed zimnem?

Niskie temperatury, opady śniegu i lód są nieprzyjemne nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt. Negatywne aspekty zimy najbardziej odczuwają psy. Może to powodować, że czworonóg niechętnie wychodzi z domu, jest apatyczny, a codzienne spacery nie sprawiają mu już przyjemności. Aby uchronić go przed mrozem, najlepiej zaopatrzyć się w ubranko, które go ogrzeje. Przed jego zakupem należy sprawdzić jakie rasy psów są najbardziej narażone na chłód oraz jakie okrycie będzie najlepsze dla naszego pupila.

Zachcianka czy potrzeba?

Wiele osób uważa, że ubranka dla psów są wymysłem właścicieli, którzy męczą zwierzęta przez swoje zachcianki. Jest to jednak błędne myślenie. Wiele ras psów dotkliwie odczuwa niskie temperatury, a ich sierść nie jest przystosowana do ochrony przed mrozem. Ubranko dla psa stanowi dodatkową ochronę, dzięki której pies nie marznie, nawet podczas dłuższych spacerów. Okrycia dla psów wykonane są z materiałów utrzymujących ciepło, a także są nieprzemakalne. Dobrej jakości ubranie gwarantuje, że pupil nie zmarznie i nie zmoknie, nawet podczas dużych opadów śniegu. Posiadanie okrycia dla psa często jest więc koniecznością i wyrazem troski właściciela.

Jakie rasy psów potrzebują ubrania na zimę?

Najbardziej narażone na niekorzystne czynniki atmosferyczne są małe i średnie psy. Niewielka masa ciała, krótkie nogi i delikatna sierść sprawiają, że małe psy często marzną podczas zimowych spacerów. Ubranka dla psów powinny nosić również rasy nieprzystosowane do życia w chłodniejszym klimacie, takie jak maltańczyki, chihuahua czy shih tzu. Na dotkliwe działanie mrozu narażone są też duże psy o smukłej sylwetce. Krótka sierść oraz niewielka ilość tkanki tłuszczowej stanowi małą ochronę czworonoga przed chłodem. Właściciele chartów, dobermanów czy dalmatyńczyków także powinni więc zaopatrzyć się w odpowiednie ubranka dla psów. Nie bez znaczenia jest również wiek i tryb życia psa. Jeżeli czworonóg przez większość czasu przebywa w ciepłych pomieszczeniach, różnica temperatur może być dla niego bardzo dotkliwa. Warto też obserwować pupila podczas spaceru. Jeśli pies niechętnie wychodzi z domu, trzęsie się czy nienaturalnie podnosi łapki, jest to sygnał dla właściciela, o konieczności wybrania okrycia dla psa. W takim przypadku zakup ubranka dla psa może okazać się koniecznością.

Jak wybierać ubranka dla psów?

Ubrania dla psów można dostać w większości sklepów zoologicznych oraz w sklepach internetowych. Przed zakupem ubranka dla psa należy znaleźć odpowiedni rozmiar okrycia oraz ustalić jakie funkcje ma spełniać. Jeżeli ubranko dla psa ma jedynie ochraniać pupila przed mrozem na krótkich spacerach wystarczy cieńsza derka, wykonana z dobrej jakości materiału. Jeśli jednak pupil potrzebuje dłuższych spacerów, zwłaszcza na otwartych przestrzeniach, lepiej zainwestować w ubranka dla psa, które posiadają dodatkowe ocieplenie i zakrywają więcej części ciała. Kombinezon dla psa będzie też dobrym rozwiązaniem, jeśli pies jest bardzo aktywny na spacerach. Dodatkowe zapięcia lub ekspresy sprawią, że ubranko dla psa nie zsunie się i będzie skutecznie ochraniało pupila przed zimnem. Istotne przy wyborze okrycia dla psa jest również wygoda zwierzaka. Kupując ubranko dla psa warto zrezygnować z dodatkowych ozdób i aplikacji, ponieważ może to utrudniać czworonogowi swobodne poruszanie się. Ubrania dla psów kuszą mnogością wzorów i kolorów oraz dodatkami, dzięki którym każdy pupil wygląda uroczo i rozczulająco. Należy jednak pamiętać, że ubranko dla psa ma ochraniać zwierzę przed mrozem i śniegiem, a nie być elementem ozdobnym. Kaptur, wiszące troczki czy pompony być może wyglądają ciekawie, ale mogą przeszkadzać psu i sprawiać, że będzie mu niewygodnie. Nie bez znaczenia jest także rozmiar ubranka dla psa. Powinno być dopasowane, jednak nie za małe. Zbyt mały rozmiar ubrania dla psa może sprawić, że zwierzę będzie się czuło niekomfortowo podczas noszenia. Dodatkowo, źle dobrany rozmiar okrycia dla psa utrudnia jego zakładanie. Przykłady funkcjonalnych ubrań dla psów znajdzie się na przykład na: http://www.petstation.pl/psy/psy-akcesoria/psy-okrycia-i-ubranka-dla-psa

Łapy, łapy, cztery łapy…

Aby zapewnić pupilowi komfort podczas spacerów warto rozważyć zakup butów dla psa. Jest to bardzo ważny element stroju, nie tylko ze względu na temperaturę czy śnieg. Ulice i chodniki często posypywane są solą, która ma niekorzystny wpływ na delikatne łapki psa. Niskie temperatury, lód i sól mogą powodować rany i uszkodzenia. Kompletne ubranko dla psa nie uchroni go jedynie przed chłodem, ale także zapewni pupilowi dobre zdrowie. Buty, podobnie jak okrycie dla psa, powinny być wykonane z nieprzemakalnego materiału. Mogę też posiadać dodatkowe ocieplenie, aby skutecznie chronić psie łapy przed mrozem.

Ubranka dla psów to często najlepszy sposób na ochronę pupila przed mrozem i pozostałymi czynnikami atmosferycznymi. Zima może być wspaniałym okresem dla każdego czworonoga, który z radością pokopie w śniegu lub wytarza się w zaspie. Ubrania dla psów sprawią, że nawet największe mrozy i opady śniegu nie odbiorą pupilowi radości z codziennych spacerów.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.