Ubrania dla psów - porady zakupowe

Ubranka dla psów - sprawdź, kiedy warto zadbać o ubranie dla Twojego pupila

Zainteresowanie ubraniami dla piesków rośnie cały czas. Coraz częściej właściciele czworonogów decydują się na kupno ubrań i innych akcesoriów dla swojego pupila. Każdy pies w niekorzystnych warunkach atmosferycznych potrzebuję ubrania, które będzie go chronić przed zimnem, deszczem lub mrozem . 

W dzisiejszym wpisie postaramy się przedstawić kiedy i jakie ubrania dla psów warto kupować. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem pieska, zdecydowanie jest to wpis dla Ciebie. Zapraszamy do lektury. 

Zakup ubrania dla psa - kiedy warto?  

To, czy warto kupić ubranie dla naszego pupila zależy głównie od warunków atmosferycznych, które panują na zewnątrz. W gorące dni ubranie dla psa będzie czymś zbędnym, za to w chłodne i deszczowe jest to nieodzowny element.  

Warunki, w których powinniśmy założyć ubranie dla psa:

  • mróz,
  • deszcz w chłodne dni,
  • śnieg,
  • wiatr.

Czy każdy pies powinien nosić ubranie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, natomiast u większości ras psów ubranko będzie pomagać przetrwać w trudnych warunkach atmosferycznych. Oczywiście, wiele zależy od tego, w jakich warunkach zwierzak żyje na co dzień. Na przykład, jeśli jest przyzwyczajony do życia w mieszkaniu i wychodzi tylko na krótkie spacery na zewnątrz, to ubranie będzie szczególnie potrzebne w momencie wyjścia na dłuższy spacer lub wycieczkę poza miasto.

Psy posiadające krótką sierść również będą potrzebowały dodatkowej ochrony w zimne i deszczowe dni podczas spacerów. W ich przypadku, ubrania powinny być dużo grubsze.  Dla tego rodzaju psów, ubrania są wręcz koniecznością.

Ubranko dla psa warto również kupić, w sytuacji gdy nasz pies jest jeszcze małym szczeniakiem lub gdy jest w okresie rekonwalescencji. 

Jak wybrać odpowiednie ubranie dla psa? 

Wybór ubranka dla psa może sprawić wiele trudności na początku. Na rynku jest wiele rodzajów ubranek, od ciepłych swetrów, po kombinezony i bluzy dla psów. Wybór jest duży, dlatego warto kierować się rozsądkiem przy zakupie. Bogatą ofertę ubrań dla psów posiada sklep Futerkowo, w którym znajdziemy wiele rodzajów ubrań oraz akcesoriów dla psów.

Najważniejszą kwestią jest to, by przy zakupie kierować się przede wszystkim potrzebami naszego psa, a nie wyglądem czy własnym gustem. Ubranie ma służyć psu, ma być praktyczne i wygodne. 

Rozmiar musi być dobrze dopasowany do Twojego psa, dlatego przed zakupem dokładnie zmierz swojego czworonożnego przyjaciela. Ubranie po założeniu nie powinno krępować ruchów psa.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie