Twój pies potrzebuje strzyżenia? A może jesteś profesjonalistą?

Twój pies potrzebuje strzyżenia? A może jesteś profesjonalistą, który żyje ze strzyżenia psów, kotów i innych zwierząt? Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak trudne jest to zadanie. Ciężko sprawić, by pies stał spokojnie podczas strzyżenia. Jego ciągłe zmiany pozycji nie ułatwiają sprawy. Dlatego ułatw sobie to zajęcie jak możesz. Używaj najlepszych narzędzi, które precyzyjnie obcinają futro i włosy. Takie, po których użyciu nie musisz wiele poprawiać i takie, które nie zacinają się w trakcie.

Maszynka do strzyżenia psa

Maszynka do strzyżenia psa to podstawowe narzędzie pracy każdego groomera. Maszynka groomerska powinna być lekka i poręczna, aby ławo manewrować nią podczas strzyżenia. Dodatkowo powinna być cicha, by nie drażnić zwierzaka bardziej niż to możliwe. Ponadto jej ostrza muszą działać płynnie i nie zacinać się. Niezawodność to bardzo pożądana cecha, która ułatwia tę trudną, chociaż przyjemną pracę ze zwierzętami. Dlatego ostrza do maszynek muszą być precyzyjne, a nakładki dystansowe łatwe do nałożenia i dostosowane do różnej sierści.

Profesjonalna maszynki do strzyżenia psów

Niezawodna maszynka do strzyżenia sierści powinna ułatwiać pracę groomerowi, ale także być łatwa w obsłudze dla amatorów. Dlatego liczy się jej waga, ergonomiczny kształt i niezawodność. Profesjonalna maszynka do strzyżenia psów potrzebuje serwisu - czyszczenia, ostrzenia noży i wymiany nasadek. Dlatego warto wiedzieć, gdzie można go wykonać. Najlepiej więc kupować od specjalistów, którzy znają się na rzeczy. Jakość i profesjonalizm zapewni tylko taka firma, która specjalizuje się w tego typu urządzeniach do pielęgnacji zwierząt. Na pewno wolisz kupować od ludzi, którzy wiedzą o czym mówią.

Jakie cechy powinna mieć porządna maszynka do strzyżenia sierści?

O części z nich już wspomnieliśmy. Taka maszynka powinna być lekka i dobrze trzymać się w dłoni. Przy pracy z psem, zawsze może wypaść z rąk i uderzyć o ziemię. Dlatego solidna konstrukcja do podstawa. Najlepiej aby była to bezprzewodowa maszynka, która daje Ci większą możliwość ruchów. Taka, która świetnie poradzi sobie z każdym rodzajem sierści i bez trudu zetnie nawet długie włosy. Dlatego taka maszynka dla psa powinna mieć precyzyjne ostrze i odpowiednie akcesoria. Takie, dzięki którym z łatwością poradzisz sobie ze strzyżeniem włosów czy sierści psów każdej rasy. Potrzebujesz maszynki dużej mocy i jednocześnie takiej, która ma cichy silnik. Najlepiej z pojemną baterią lub dwoma akumulatorami, które możesz stosować wymiennie. Te wszystkie cechy pomogą Ci podczas strzyżenia zwierząt.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.