Szukasz taniej, ale sprawdzonej karmy dla psa? Sprawdź, gdzie warto szukać okazji!

Dla swoich czworonożnych pupili ich właściciele są w stanie wiele poświęcić. Przy zakupie karmy dla psów wielu z nich nie oszczędza, tylko kupuje produkt z wyższej półki cenowej, wpływający pozytywnie na organizm ich psa.

Można jednak zapewnić czworonogowi dobry posiłek na co dzień, bez rujnowania swojego budżetu. Sprawdźmy, gdzie szukać okazji cenowych na sprawdzone karmy dla psów!

Sucha czy mokra?

Karmy dla psów można podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

  • karmę suchą,
  • karmę mokrą.

Pierwszy rodzaj karmy jest wygodny do zastosowania. Wystarczy wsypać do psiej miski karmę i gotowe. Nie trzeba niczego wyciągać łyżką, drobić czy podgrzewać. Dla czworonoga najważniejszy jest dobry smak karmy. Właścicielowi powinno zaś zależeć na tym, aby była ona źródłem wszystkich niezbędnych składników odżywczych, wpływających korzystnie na rozwój psa i jego kondycję zdrowotną. Dobra, sprawdzona karma dla psa niestety, pociąga za sobą pewne koszty, ale i tak warto w nią zainwestować, ponieważ w przeważającej ilości przypadków pozwoli ona uchronić nas przed kosztownym leczeniem pupila w gabinecie weterynaryjnym.

Gdzie kupować dobre karmy?

Mianem dobrej jakościowo karmy dla psa określić można produkt złożony w większości z mięsa. Czytając etykietę karmy dla naszych czworonogów, należy zwrócić uwagę na to, co znajduje się na pierwszym miejscu. Jeśli nie jest to mięso, powinniśmy zrezygnować z zakupu produktu. Producenci w celu obniżenia kosztów produkcji karm dla zwierząt często zastępują produkty mięsne innymi, tańszymi składnikami, m.in. zbożami czy wypełniaczami wszelkiego rodzaju.

Uwaga!

Zboża i wypełniacze znajdujące się w karmie dla psa mogą zawierać białka i inne składniki odżywcze, ale ich forma jest nieprzyswajalna dla psa. Oznacza to, że pies nic nie korzysta na tym, że spożywa daną karmę.

Wysokiej jakości, mięsne karmy dla psów znajdziemy w sklepach zoologicznych oraz w gabinetach weterynaryjnych. Niestety, kupując karmę od lekarza weterynarii musimy liczyć się ze zwiększonym kosztem zakupu. Jeśli kupujemy karmę przeznaczoną dla psów chorujących na różne schorzenia, albo takich, którym zalecono odpowiednią dietę, nie mamy w praktyce większego wyboru.

Karmy weterynaryjne, znanych marek, od renomowanych producentów taniej kupimy jedynie w sklepach zoologicznych w internecie. Prowadzą one sprzedaż karm w niższych cenach niż gabinety weterynaryjne, ponieważ ponoszą niższe koszty działalności. Nie muszą wynajmować lokalu w dobrej lokalizacji, spełniającego odpowiednie wymagania dla gabinetu lekarskiego, ani zatrudniać lekarza dla jego prowadzenia. Wystarczy właściwie garaż czy piwnica dla magazynowania sprzedawanych karm oraz komputer z dostępem do internetu, który można ustawić chociażby we własnym salonie.

Karmy oryginalne, znanych marek można kupić na wyprzedażach i w ramach okresowych promocji w sklepach zoologicznych lub znanych sieciach handlowych (np. Biedronka) - stacjonarnych i internetowych, albo nawet w marketach. Zawsze jednak czytajmy ich skład, aby zapewnić swoim pupilom odpowiednie wyżywienie.

Artykuł sponsorowany.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.