Szkolenie psa z pomocą smartfona i obroży elektrycznej Garmin

Szkolenie psa to długi i pracochłonny proces, który przynosi oczekiwane rezultaty tylko wówczas, jeśli tresura jest prowadzona regularnie, a każde niewłaściwe zachowanie psa jest na bieżąco korygowane. Dzięki elektronicznym obrożom Garmin i aplikacji Garmin Canine za pomocą smartfona możesz z dowolnego miejsca korygować niewłaściwe zachowanie swojego pupila.

Szkolenie i tresura za pomocą smartfona

Szkolenie psa mające na celu eliminację niewłaściwych zachowań w życiu codziennym, w warunkach idealnych powinno odbywać się niemalże przez całą dobę. W praktyce na tresurę pupila możemy poświęcić zaledwie kilka godzin dziennie. W efekcie na początkowym etapie nauki czworonóg rozumie, że w obecności właściciela nie można wyć czy uporczywie szczekać. Obroża elektryczna dla psa Garmin gwarantuje, że szkolenie czworonoga trwa całą dobę. Urządzenia dzięki wbudowanemu akcelerometrowi rozpoznaje drgania krtani powstające podczas szczekania i wycia, wysyłając bodźce świetlne, dźwiękowe lub wibracyjne do obroży.

Szkolenie psa za pomocą smartfona i elektronicznej obroży

Nowoczesne elektroniczne obroże Garmin umożliwiają szkolenie jednego lub kilku psów na odległość za pomocą smartfona. Obroża wyposażona jest w akcelerometr i kilka programów tresury. Wystarczy sparować ją ze smartfonem, pobrać aplikację Garmin Canine i wybrać odpowiednią rasę psa. Szkolenie odbywa się poprzez emitowanie przez obrożę wcześniej ustawionych bodźców dźwiękowych, świetlnych i wibracji o wybranym natężeniu. Natychmiastowa reakcja na określone zachowanie nawet w czasie, gdy pies jest sam w domu to jednoznaczny sygnał dla czworonoga, że takie zachowanie jest niewłaściwe. Dzięki elektronicznej obroży tresura przebiega sprawnie i szybko przynosi oczekiwane efekty. Ponadto w aplikacji Garmin Canine dostępna jest historia korekt zachowania wraz z godziną. Dokładny zapis pory uporczywego szczekania pozwala na analizę i odnalezienie przyczyny niewłaściwej reakcji psa.

Kiedy warto rozpocząć szkolenie psa z elektroniczną obrożą Garmin?

Szkolenie psa zaczynamy, kiedy czworonóg trafia do naszego domu i jest to nauka czystości. Pomiędzy 7-12 tygodniem życia pies wchodzi w fazę socjalizacji z człowiekiem. Jest to czas, kiedy szczenie szuka swojego miejsca w grupie, odczuwa tęsknotę za nieobecnymi domownikami i lęk przed różnymi przedmiotami, obcymi ludźmi czy innymi zwierzętami. Wówczas psy najczęściej zaczynają uporczywie szczekać i wyć. Jest to optymalny czas na rozpoczęcie takiego szkolenia i zakup obroży z GPS dla psa. W przypadku czworonogów, które zaadoptowaliśmy w dojrzałym wieku, obroża elektroniczna będzie bardziej skuteczna niż jakiekolwiek inne szkolenie, szczególnie jeśli wcześniej nikt nie korygował złych zachowań u pupila. W przypadku psów, które wcześniej nie szczekały uporczywie i nie wyły pod nieobecność właściciela, warto oprócz szkolenia z elektroniczną obrożą znaleźć przyczynę takiego zachowania. Bez względu na powód wycia czy uporczywego „ujadania” w trosce o dobre stosunki z sąsiadami, warto założyć pupilowi elektroniczną obrożę korygującą niewłaściwe zachowania.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.