Szelki dla psa - jak dobrać prawidłowe?

Mogłoby się wydawać, że dobór szelek dla psa jest banalnie prosty. Nic bardziej mylnego! Priorytetem jest to, aby zapewnić zwierzakowi maksimum wygody oraz swobody. Tylko właściwie dopasowana uprząż nie wywoła dyskomfortu, czy też bolesnych dolegliwości m.in. obtarć. Zastanawiasz się, jaki produkt będzie najlepszy dla twojego pupila? Koniecznie sprawdź poniższe wskazówki, dzięki którym podjęcie ostatecznej decyzji stanie się o wiele łatwiejsze.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest wykonanie niezbędnych pomiarów. Oczywiście większość produktów posiada szeroki zakres regulacji, jednak nie jest on nieograniczony. Przed zakupem należy koniecznie sprawdzić ten parametr! Nigdy nie należy dobierać produktu "na oko", nawet jeśli odwiedzamy sklep stacjonarny. Szelki wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla zwierzaków, które wykazują tendencję do uciekania. Nowoczesna uprzęż uniemożliwia wyswobodzenie się czworonoga, o ile tylko została trafnie dobrana. Opisywane rozwiązanie to również dobra opcja dla psów, które mają trudności z oddychaniem np. ze względu na specyficzną budowę dróg oddechowych. Siła pociągnięcia smyczą rozkłada się na wzdłuż kręgosłupa.

Gdzie dokonać zakupu?

Planujesz zakupić dobrą uprząż dla czworonoga, jednak nie chcesz wydawać majątku? Jakość powinna znajdować się na pierwszym miejscu. Oszczędzanie na akcesoriach dla pupila może nieść za sobą skutki odwrotne do zamierzonych. W ofercie Warsaw Dog można znaleźć wysokiej klasy szelki dla psa, które występują w wielu różnych wariantach. Ułatwia do wybór idealnego modelu, który pod każdym względem będzie pasować do zwierzaka. Warto wspomnieć także o możliwości personalizacji produktu. W przypadku problemów wystarczy skontaktować się z obsługą sklepu.

Rodzaje szelek dla psów

Jak już wspomniano, szelki dla czworonogów występują w wielu rozmaitych wariantach. Poniżej przedstawiono kilka interesujących propozycji.

Szelki uniwersalne guard

Model uniwersalny sprawdzi się doskonale zarówno podczas krótkich spacerów, jak i długich wypraw. Sporym atutem jest fakt, że można je bezproblemowo dopasować do sylwetki psa, co przekłada się na maksymalny komfort użytkowania. Akcesoria wykonane z szybkoschnących materiałów mogą być wykorzystywane przez cały rok. Istnieje możliwość doboru pasa samochodowego, dzięki któremu zwierzak będzie podróżował w bezpiecznych warunkach.

Norweskie szelki dla psów

Szelki norweskie są dedykowane psom aktywnym fizycznie. Należy podkreślić, że jest to model rekreacyjny, który gwarantuje maksymalną swobodę ruchów. Na specjalną uwagę zasługuje rączka znajdująca się na plecach, dzięki której można bez trudu przytrzymać czworonoga. Kolejną zaletą jest proste i bezproblemowe zakładanie uprzęży. Jest to wariant, który fantastycznie sprawdzi się w przypadku niecierpliwych psów.

Szelki treningowe Easy Walk

Model Easy Walk służy do treningów chodzenia na smyczy. Należy podkreślić, że smycz przypinana jest z przodu, tak aby utrudnić zwierzakowi ciągnięcie oraz odwracanie głowy w stronę właściciela. Ważne jest, aby podczas nauki stosować tradycyjną smycz, a nie automatyczną. Oczywiście szelki treningowe można swobodnie dopasować do psa, tak aby nie wywierały one zbyt mocnego ucisku.

Szelki antyucieczkowe

Szelki antyucieczkowe rekomendowane są psom, które potrafią wyswobodzić się z niemal każdej uprzęży. Zaawansowana konstrukcja zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz niezawodności. To świetne rozwiązanie w przypadku lękliwych czworonogów, które łatwo wpadają w panikę. Właściwie dopasowane szelki zmniejszają ryzyko zaginięcia pupila np. przestraszonego hukiem petardy.

Szelki guard sport

To tradycyjne szelki guard, które został wzbogacone w rączkę znajdującą się na plecach, dzięki której możliwe jest przytrzymanie zwierzęcia. Warto wspomnieć także o dodatkowym zapięciu, które pozwala przypiąć smycz z przodu. Jest to wyśmienita opcja dla psów aktywnych np. biegających z właścicielem.

Szelki dla psa dedykowane dla rasy

Szelki dla buldoga francuskiego

Buldogi francuskie wyróżniają się specyficzną sylwetką, która znacząco utrudnia dopasowanie uprzęży. Właśnie dlatego właściciele czworonogów tej rasy powinni zdecydować się na dedykowane szelki. Są one projektowane w taki sposób, aby zapewnić pożądany poziom wygody oraz swobody.

Szelki dla jack russell terriera, parson russell terriera

Jack russell terrier oraz parson russell terrier to rasy, które posiadają szczupłą, a zarazem solidną budowę ciała. Z tego względu uprzęż w rozmiarze S może być zbyt mała, a w rozmiarze M zbyt luźna. Dedykowane szelki umożliwiają bezproblemowe dopasowanie. Oczywiście sprawdzą się one także w przypadku ras o podobnej budowie.

Szelki dla mopsa

Mopsy są relatywnie małe, jednak wyróżniają się krępą sylwetką. Właśnie dlatego uniwersalne szelki często nie są maksymalnie dopasowane do ciała, co stwarza ryzyko ucieczki lub obtarć. Dedykowany model wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Pociągnięcie smyczy nie wywołuje nacisku na szyję, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia duszności podczas spaceru lub zabawy.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie