Smycze dla psa z amortyzatorem - bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Nie istnieje dużo lepszych rzeczy, niż wspólna zabawa i spędzanie czasu ze swoim ukochanym psem. Coraz popularniejsze w ostatnich czasach staje się też rekreacyjne uprawianie psich sportów. To świetny sposób na to, by wybiegać pupila, a przy okazji samemu zająć się zdrową aktywnością. Pamiętaj jednak, że trzeba zabrać się do tego z głową i zadbać o to byś zarówno Ty jak i Twój czworonóg nie narażali się na kontuzje i przeciążenia. Podstawa to odpowiedni sprzęt!

Smycz dla psa z amortyzatorem - wymóg dla aktywnych

Łatwo bagatelizować dobór smyczy dla psa, w końcu wydaje się, że ma ona jedynie jedno proste zastosowanie. Prawda jest jednak taka, że różne modele sprawdzają się inaczej podczas pracy i zabawy. O ile spokojne spacery przy nodze są czymś w czym tradycyjna smycz jak najbardziej się sprawdzi, to już zastosowanie jej we wspólnym bieganiu czy jeździe na rowerze oznacza kłopoty zdrowotne dla czworonoga! Dzięki smyczy dla psa z amortyzatorem zniwelowane zostaną skutki wszystkich gwałtownych szarpnięć. Te przecież zdarzają się nawet i podczas normalnych spacerów, nie mówiąc już o intensywniejszych aktywnościach. Upewnisz się w ten sposób, że Twój pupil nie zrobi sobie krzywdy w czasie, z którego powinien czerpać wyłącznie radość. 

Smycz amortyzująca - jak stosować? 

Stosowanie tego rodzaju smyczy jest tak samo proste jak każdej innej. Z jednej strony podpinasz ją do szelek psa, a z drugiej na przykład do odpowiedniego uchwytu na rowerze. Dzięki elastycznej gumie wszelkie szarpnięcia nie będą powodować gwałtownych ucisków i nadwyrężeń. Jeżeli biegasz ze swoim czworonogiem, to zaopatrz się w specjalny pas biodrowy, do którego możesz go przypiąć. Pęd zwierzaka pomoże Ci w trekkingu, a dzięki smyczy amortyzującej oboje zatrzymacie się bez gwałtownych napięć i nieprzyjemnego pociągnięcia. Twoje własne stawy również będą Ci wdzięczne za takie rozwiązanie. 

Smycz z amortyzatorem dla dużego psa

Tego rodzaju rozwiązania sprawdzają się przy każdej rasie czworonoga, niezależnie od jego wymiarów i wagi. Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj smyczy. Te przeznaczone dla większych zwierzaków są wykonane z wytrzymalszych materiałów i mocniejszych karabińczyków, z których trudniej się wypiąć. Przed zakupem warto zasięgnąć rady ekspertów ze sklepów zoologicznych. Jeżeli kupujesz stacjonarnie, to koniecznie przyjdź ze swoim ulubieńcem. Dowiedz się więcej sprawdzając tiptop24.pl i zapoznając się z pełną ofertą smyczy z amortyzatorem dla dużych psów i nie tylko!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.