Rak u psa to już nie wyrok

Choroba nowotworowa u psa jeszcze nie tak dawno nie dawała nadziei na jej skuteczne leczenie. Według przeprowadzanych licznych badań i publikacji, rak u psa jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci zwierząt w wieku powyżej 10 lat, ale atakuje także znacznie młodsze osobniki. Nowotwory kości, skóry czy tkanek miękkich, dotykają naszych pupili niezwykle często. Zbyt późna diagnoza i wdrożenie leczenia może skończyć się tragicznie dla naszego ulubieńca, dlatego najlepszym sposobem jest profilaktyka i regularne wizyty w klinice weterynaryjnej.

Leczenie nowotworów u psów

Wcześnie zdiagnozowane nowotwory u psów dają szansę na przeprowadzenie skutecznego leczenia. Zwykle podstawową metodą usunięcia zmienionych nowotworowo tkanek jest zabieg chirurgiczny. Niestety zdarzają się nowotwory, które są nieoperacyjne. Tak jest w przypadku białaczki czy chłoniaka. W tych schorzeniach komórki rakowe są praktycznie rozsiane po całym organizmie psa, więc niezwykle trudno z nimi walczyć. W tym przypadku można zastosować chemioterapię, która podobnie jak u ludzi, daje nadzieję na wyleczenie. Jej zastosowanie jest jednak uzależnione od wielu czynników i wybór tej metody leczenia zależy od stanu zdrowia zwierzęcia. Ostateczna decyzja zawsze należy do lekarza prowadzącego, który biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy chemioterapii, wdraża ją lub dla dobra psa odstępuje od tego typu leczenia. Zdarza się, że postęp choroby nowotworowej nie daje nadziei na wyleczenie i pozostaje tylko opieka paliatywna, która łagodzi objawy choroby i skutecznie walczy z bólem.

Capsomasol - nadzieja dla psów chorych na nowotwory

Pies chory na raka potrzebuje odpowiedniej, czułej opieki swojego właściciela i skutecznie działających leków. Duże nadzieje na profilaktykę w chorobach nowotworowych, a także we wspieraniu leczenia daje nowoczesny lek o nazwie Capsomasol. Jest to aktualnie jedyny polski preparat dostępny na naszym rynku, który wspomaga leczenie nowotworów u psów. Zawiera on unikalny skład, oparty na owocach pomarańczowej odmiany papryki habanero i pierzgi pszczelej. Z powodzeniem może być on stosowany profilaktycznie, w celu zapobiegania chorobom nowotworowym. Wykazuje również dużą skuteczność w leczeniu raka u psów. Naturalna kapsaicyna zawarta w preparacie hamuje rozrost komórek nowotworowych, które nieukrwione właściwie, ulegają samozniszczeniu. Badania nad lekiem prowadzone były na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie. Instytut ten potwierdził także bezpieczeństwo i skuteczność kapsaicyny w leczeniu zwierząt. Lek znajduje zastosowanie w nowotworach kości, a także tkanek miękkich, zwłaszcza płuc, wątroby czy sutka.

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Capsomasol.pl producentem preparatu wspomagającego leczenie chorób nowotworowych u psów.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie