Psy wojny

Jedna z najbardziej elitarnych formacji wojskowych na świecie - brytyjska tajna jednostka specjalna SAS - przyjmie do służby psy. W jej szeregi wstąpią owczarki niemieckie, które obecnie przechodzą szkolenie spadochronowe. Psy wyposażone w maski tlenowe skaczą z samolotów z wysokości niemal 8000 metrów przypięte pasami do żołnierzy SAS.

Po zakończeniu treningu czworonożni komandosi zostaną wcieleni do oddziałów zwiadowczych. Psy będą zrzucane na terytorium wroga - w Iraku, czy Afganistanie. Ich zadaniem będzie lokalizacja kryjówek rebeliantów zanim do akcji wkroczą żołnierze. Specjalnie przygotowane kamery umieszczone na głowach psów prześlą obraz bezpośrednio do centrum dowodzenia informując o sytuacji w rejonie działań militarnych. Nie jest to nowy pomysł wykorzystania psów na polu walki. Psy na spadochronach skakały już w czasie II Wojny Światowej, a od kilku lat kosmaci spadochroniarze służą w oddziałach Delta Force.

Natasza Słomka
z-ca red. nacz.

 

 
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.