Przyjaciel za 7 000 zł? Poznaj 5 najdroższych ras psów na świecie

Okazuje się, że za niejedną przyjaźń trzeba bardzo słono zapłacić – i to dosłownie! Pies bez wątpienia jest najlepszym kompanem człowieka, niemniej jednak zakup psa wymarzonej rasy to wydatek rzędu co najmniej kilku tysięcy. Nie zmienia to faktu, że to właśnie psy rasowe cieszą się największą popularnością na świecie. Kupują je nie tylko wystawcy i hodowcy, ale także zwykli ludzie. Zobaczcie sami, za które rasy psów na świecie zapłacimy najwięcej!

Dlaczego tak bardzo interesują nas rasowe psy?

Za psa z tzw. niższej półki zapłacimy nawet 2 000 zł. To i tak duża kwota! Jakie czynniki zatem decydują, że kupujemy psy warte znacznie więcej? Powodów jest kilka! Najważniejszym z nich jest po prostu moda na daną rasę psa. Zakup bardzo drogiego psa o charakterystycznym wyglądzie wiąże się również z poczuciem podniesienia swojego prestiżu i  statusu społecznego. Jeszcze innym powodem zakupu psa określonej rasy jest jego przeznaczenie – szczególnie dotyczy to psów myśliwskich lub obronnych. Zdarza się, że część osób bierze pożyczki w banku lub bezpośrednio u hodowcy, by móc cieszyć się ,,nowym członkiem” rodziny. Zanim stricte przybliżymy najdroższe rasy psów na świecie – mała ciekawostka. W Polsce zakup rasowego szczeniaka potrafi przekroczyć miesięczne wynagrodzenie Prezesa Rady Ministrów. W Chinach natomiast zakup szczenięcia Mastifa tybetańskiego wyniósł 2 mln dolarów.

Najdroższe psy na świecie – 5 przykładów

Poniżej znajdziecie kilka przykładów psów, które w ostatnich latach znacząco zyskały na wartości. Dla lepszego zobrazowania rangi każdej z opisywanych ras będziemy posługiwać się walutą polską. Najważniejsze jest jednak, by pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji psa – jego posiadanie nie kończy się na samym zakupie, wymagana jest wiedza na temat danej rasy. To znacząco ułatwia jego pielęgnację i pozwala mu się odpowiednio rozwijać. Psy rasowe w przeciwieństwie do tych niższej rangi wymagają dużego skupienia, uwagi oraz zainteresowania nabywcy.

Mastif  tybetański – najdroższy pies na świecie

Mastif  tybetański należy do grupy molosów osiągających wagę do maksymalnie 110 kg. Za szczeniaka tej rasy po dobrych rodzicach zapłacimy nawet 3 000 zł. Z kolei za szczenię czystej krwi nawet 7 000 zł. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najdroższych psów na świecie, głównie ze względu na rzadką tybetańską rasę. Najprawdopodobniej na świecie pozostało zaledwie 100 Mastifów  tybetańskich czystej krwi. Mastif  tybetański doskonale sprawdzi się w roli psa obronnego, a ze względu na swój łagodny charakter może również pełnić rolę psa towarzyszącego. Nie zmienia to jednak faktu, że psy tej rasy najczęściej kupowane są przez hodowców w celach hodowlanych.

Rosyjski toy – rasowy pies z charakterem

Rosyjski toy należy do najdroższych psów w Polsce.  Ten malutki piesek powstały na skutek skrzyżowania małych pinczerów i terierów został uznany przez FCI dopiero w 2006 roku. Ważący maksymalnie 3 kg pies szybko jednak zyskał na popularności poza granicami Rosji. Choć Rosyjski toy jest dość rzadko spotykany śmiało można powiedzieć, ze to piesek z charakterem, który doskonale nadaje się do towarzystwa. Charakteryzuje się bardzo dużym przywiązaniem do właściciela. Za szczeniaka tej rasy po dobrych rodzicach trzeba zapłacić powyżej 3000 zł. Za szczenię czystej krwi nawet 5 000 zł.

Labradoodle – połączenie pudla z labradorem

Labradoodle powstał na wskutek połączenia pudla z labradorem. To bardzo szczególna rasa psów, która ze względu na bardzo spokojny charakter i brak agresji sprawdza się w roli codziennego towarzysza osób starszych oraz dzieci. Labradoodle ma także swoje zastosowanie jako pies terapeutyczny. Ze względu na fakt, że sierść Labradoodle nie linieje może on śmiało przebywać wśród alergików. Za szczeniaka po naprawdę dobrych rodzicach trzeba zapłacić nawet 8 000 zł.

Akita – pies z Japonii

Akita to rasa psów wywodząca się z Japonii. Przez bardzo długi czas psy te uznawane były wręcz za dobro narodowe, przez co nie można było wywieźć je poza granice Japonii.  Na szczęście to już się zmieniło, a Akita przez wzgląd na swój fantastyczny wygląd cieszy się ogromną popularnością. Szczeniaki Akity po dobrych rodzicach można kupić już za 2 000 zł, a po rodzicach czystej krwi za więcej niż 3 000 zł.

Gryfonik brukselki i brabantczyk – psy na salonach światowych wystaw

Gryfonik brukselki zwany również belgijskim oraz brabantczyk to odmiana jednej rasy. Dawniej psy te wykorzystywane były do łapania myszy i szczurów, dziś to jedne z chętniej oglądanych i nagradzanych ras podczas światowych wystaw psów. Niestety, ponieważ bardzo trudno zakupić tę rasę, cena za szczeniaka  jest bardzo wysoka – rzędu wysoko ponad 4 000 zł.  Nie zmienia to jednak faktu, że oprócz cudownej urody, psy te charakteryzują się również wspaniałym charakterem, przez co doskonale sprawdzają się w roli psa towarzysza i psa rodzinnego.

Interesujesz się finansami? Szukasz informacji i wiadomości ze świata finansów? Odwiedź stronę Financer Polska.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie