Poszukiwane psy do terapii

Gdynia. Jeżeli masz łagodnego psa i chcesz pomagać chorym, to koniecznie przyjdź w niedzielę w godz. od 10 do 12 na łąkę za Centrum Handlowym Klif w Gdyni. Odbędzie się tam nabór na przewodników z psami do pracy przy rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

-Taki pies nie może być agresywny i musi wykazywać się cierpliwością - mówi Marta Białkowska, wolontariusz fundacji "Dogtor". - Bardzo dobrze, gdyby znał jakieś sztuczki i reagował na wydawane komendy.
 
Gdyńska fundacja "Dogtor" jest jedną z pierwszych w Polsce organizacją profesjonalnie zajmujących się zooterapią. Fundację tworzy grupa wspaniałych i oddanych wolontariuszy poświęcających swój czas na przygotowanie zwierząt i pomoc osobom potrzebującym. Podopiecznymi fundacji są nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także dzieci i młodzież zagrożona patologiami społecznymi, osoby w trudnej sytuacji życiowej, pacjenci szpitali psychiatrycznych, a także osoby po ciężkich przeżyciach potrzebujące wsparcia psychologicznego.

 
Mariusz Jabłoński-Dziennik Bałtycki
http://www.naszemiasto.pl/pies/
Wtorek, 13 maja 2008r.

 

 
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.