Pomysły na nowe artykuły dla czworonożnych przyjaciół

Pies to najlepszy, najwierniejszy przyjaciel człowieka. Każdy, kto go posiada, z pewnością docenia radość, jaką daje spędzanie z nim czasu na wspólnych spacerach, zabawach czy pielęgnacji. Aby te momenty jeszcze bardziej umilić, warto zainwestować w różnorodne akcesoria, opracowane specjalnie z myślą o nich.

Pielęgnacja sierści

Praktycznie każdy czworonóg wymaga systematycznego, okresowego czesania i szczotkowania. Szczególnie w sezonach, w których sierść zmieniana jest na zimową lub letnią, jej pielęgnacja jest wyjątkowo ważna. Pomaga bowiem w szybszym pozbyciu się starych włosów, a także dzięki delikatnemu masażowi stymuluje nowe do wzrostu. Pomaga również w usunięciu ewentualnych zabrudzeń czy kołtunów. Co jest bardzo istotne, wiele psów po prostu lubi szczotkowanie, a dla niektórych ras jest ono codzienną, konieczną pielęgnacją.

Systematyczne czesanie psa, zwłaszcza długowłosego, powinno jednak odbywać się przy wykorzystaniu odpowiednich akcesoriów. Tylko wtedy jest równocześnie przyjemne dla czworonoga, jak również efektywne i szybkie. Na pierwszym miejscu wśród tych akcesoriów znajduje się szczotka połączona ze zgrzebłem, która pozwala zarówno na dobre rozczesanie sierści, jak i pozbycie się starych włosów. Po takim zabiegu każdy czworonóg z pewnością będzie miał piękną, gładką sierść i lepsze samopoczucie.

Bezpieczny i wygodny spacer

Jeśli twój pies nie przepada za długimi spacerami, może jest to kwestia związana z nieodpowiednimi szelkami lub obrożą. Niewygoda może bowiem sprawić, iż nawet najradośniejszy z czworonogów przestanie cieszyć się na wyjście, a zacznie uważać je za przykrą konieczność. W końcu nikt z nas także nie chciałby chodzić w ciasnych butach.

Dobrym i łatwym rozwiązaniem tego problemu będzie zakup nowych szelek albo obroży, które będą lepiej dopasowane do psa. Ładnie wykończone, gładkie, miękkie i możliwe do regulacji akcesoria to podstawa do tego, by czworonóg nie miał zbyt ciasno, oraz aby nic go nie uwierało. Tylko wówczas spacery będą dla niego zarówno wygodne, jak i bezpieczne. Dla małych piesków w okresie zimowym polecane są specjalne sweterki, które pozwolą na utrzymanie optymalnej temperatury. Również one powinny być odpowiednio dopasowane rozmiarem, by nie utrudniały poruszania się i stanowiły niemal drugą skórę małego przyjaciela.

Czas zabawy

Po obowiązkach zawsze przychodzi czas na odpoczynek i zabawę. Przedmioty, które pozwalają urozmaicić psu dni, są równie ważne, jak te dbające o jego podstawowe potrzeby bytowe. Nic więc dziwnego, że artykuły dla psów w sklepie Kristof Shop obejmują szeroką gamę zabawek. Wśród nich na pierwszym miejscu znajdują się oczywiście piłki i piłeczki, które zazwyczaj sprawiają zwierzętom największą radość. Odpowiednio dobrana piłka zachęca do zabawy, ruchu i rozwijania naturalnych instynktów. Służy utrzymaniu zdrowia fizycznego, odpowiedniej masy ciała, a jednocześnie zapobiega nudzie i pozwala na nawiązanie bliższych relacji psa z właścicielem. Tego przedmiotu nie może zabraknąć w psim domu.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie