Planujesz wziąć do domu kota? Sprawdź, w co warto się zaopatrzyć

Dom, w którym są zwierzęta, jest jakiś pogodniejszy. Jeśli masz tego świadomość i planujesz wziąć do domu kota, to warto zakupić mu kilka akcesoriów, które sprawią, że zwierzę od razu poczuje się jak u siebie. Do takiego kociego wyposażenia można zaliczyć, między innymi: legowisko, miskę do picia i miskę do jedzenia, kuwetę oraz zabawki dla kota.

Legowisko dla kota

Koty to zwierzęta, które charakteryzują się niezwykle zróżnicowaną osobowością. Niektóre zwierzaki uwielbiają się wylegiwać, inne wręcz przeciwnie, przemierzają dziennie niezliczone kilometry. Każdy kociak powinien mieć jednak swoje własne miejsce do spoczynku. Takie, które będzie należało tylko do niego.

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli kocich legowisk. Sklep z artykułami dla zwierząt Zoona.pl, proponuje okrągłe i prostokątne leżanki, maty, kocyki oraz uwielbiane przez koty legowiska typu budka. W opcji są zatem produkty płaskie oraz w części lub w całości zabudowane. Legowiska typu budka mogą służyć również jako transporter.

Co ciekawe, leżanki występują w licznych wersjach kolorystycznych i wzorniczych. Z całą pewnością na uwagę zasługuje budka marki Recobed, która została przystrojona kocimi uszami. Równie atrakcyjnie prezentują się legowiska w kratę, pufki w geometryczne wzory, komfortowe kocie kanapy. Każdy z oferowanych produktów charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na otarcia i zabrudzenia. W zasadzie każdy model nadaje się do prania w pralce.

Miska dla kota

Do podstawowych kocich akcesoriów domowych zalicza się również miski. Należy pamiętać o tym, że zwierzę potrzebuje miski zarówno na wodę, jak i jedzenie. Zakupić można zatem dwie osobne miski lub jedną miskę z dwoma pojemnikami. Warto postawić na taki materiał wykonania miski, który pozwoli łatwo utrzymać ją w czystości. W codziennym użytkowaniu świetnie sprawdzają się miski antypoślizgowe.

Godne polecenia są również podkładki pod kocie miski. Są szczególnie przydatne, gdy jadalnia kota ustawiona jest na drewnianej lub wykładzinowej podłodze, które ciężko jest doczyścić. Podkładka w zupełności eliminuje ten problem.

Kuweta i żwirek dla kota

Już od pierwszych dni kocia mama uczy swoje dzieci higieny i załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. Koty są z natury czyściochami. Jeśli od małego wskażemy im miejsce do tego typu czynności, to będą z niego korzystały cały czas. Rozmiar kuwety powinien być dopasowany do gabarytów kota. Do wyboru są kuwety odkryte i zabudowane. Niektórzy właściciele kotów decydują się na kuwety samoczyszczące. 

Trzeba też wiedzieć, że współcześnie produkowane żwirki dla kota posiadają naprawdę przydatne właściwości. Na przykład, żwirek marki Cat's best jest wydajny, dobrze chłonie zapachy i wilgoć, jest biodegradowalny. Ze względu na to, że jest produkowany podobnie jak papier toaletowy, można do usuwać w toalecie. I co ważne, nie przykleja się do kocich łapek.

Zabawki dla kota

Kociaki uwielbiają zabawę. Dlatego warto zakupić im co najmniej kilka gadżetów. Dzięki temu uchronimy się od tego, że zwierzak sam zrobi sobie zabawkę z któregoś domowego przedmiotu.

W katalogu produktów sklepu Zoona.pl znaleźć można: wędki dla kota, pluszaki dla kota, tunele dla kota, drapaki dla kota, zabawki interaktywne dla kota. Te ostatnie posiadają regulowany poziom trudności i potrafią zająć naszego kociego przyjaciela na długi czas.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.