Planujesz długie spacery z czworonogiem? Pamiętaj o wygodnej smyczy

Długie spacery z psem to jedna z najlepszych rzeczy, jakie właściciel czworonoga może zapewnić swojemu przyjacielowi. Co więcej, jest to nie tylko zdrowe dla psa, ale również dla jego właściciela, szczególnie że w dzisiejszych czasach wiele osób skarży się na gorsze samopoczucie wynikające z braku aktywności fizycznej.

  1. Dlaczego warto spacerować z psem?
  2. Jak przygotować się do spaceru?

Zamiast więc następnym razem kupować psu kolejną zabawkę lub dawać niezdrową przekąskę, zabierz go na długi spacer, a z pewnością sprawisz mu tym wiele radości.

Dlaczego warto spacerować z psem?

Oprócz oczywistego argumentu, jakim jest możliwość załatwienia potrzeb, za długimi spacerami z psem przemawiają również inne rzeczy. Przede wszystkim psy trzymane w domach lub mieszkaniach mają bardzo ograniczony ruch. Nie mogą biegać - co psy bardzo lubią! - ani nawet zwyczajnie pochodzić, bo nie pozwala im na to niewielka ilość miejsca. Tym samym te standardowe trzy spacery w ciągu dnia to dla zwierzaka duże wydarzenie. Może on w końcu rozruszać kości, spotkać inne zwierzęta, pobiegać po trawie i oddać się zabawie. Dla wielu psów już sama szansa powąchania (a czasami nawet skubnięcia) trawy czy samodzielne znalezienie patyka do zabawy to ogromna radość.

Trudno więc zrozumieć właścicieli, którzy najpierw decydują się na przygarnięcie psa, a później nie potrafią wygospodarować tych kilkunastu - kilkudziesięciu minut na to, aby zapewnić mu odrobinę ruchu. W końcu ludzie też korzystają dzięki spacerom, co widać szczególnie podczas męczącego dnia spędzonego w pracy. Już po kilku minutach wspólnego spaceru można zapomnieć o problemach i zrelaksować się, a przede wszystkim dotlenić świeżym powietrzem.

Jak przygotować się do spaceru?

Chociaż w celu udania się na wspólny spacer nie trzeba dysponować żadnymi akcesoriami, to zdecydowana większość psów nie jest na tyle posłuszna, aby można było bezpiecznie zabrać je w bardziej zatłoczone miejsca lub takie, gdzie znajdują się inne czworonogi. Nic więc dziwnego, że dobrze dobrana smycz i obroża to podstawowe wyposażenie każdego odpowiedzialnego właściciela. Problemem - szczególnie dla osób, które dopiero myślą o wzięciu psa - może być jednak wybór odpowiedniej smyczy. W sprzedaży można znaleźć zarówno krótkie, jaki długie modele. Do tego dochodzi wybór materiału, z którego smycz i obroża będą wykonane. Popularne są przede wszystkim smycze skórzane, materiałowe i te wykonane z łańcucha.

Sprawy nie ułatwia również różnorodność cen, szczególnie że niektóre smycze za kilkanaście złotych na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od kilkukrotnie droższych modeli. Najlepiej więc zdecydować się na zakupy w sklepie internetowym, gdzie wszystkie produkty zostały podzielone na kategorie, co ułatwi znalezienie najlepszej smyczy. Znajdziesz tu zarówno wytrzymałe obroże i smycze wykonane ze skóry, jak i takie, które wyglądem przypominają taśmę. Jeżeli natomiast twój pies jest większych rozmiarów lub należy do rasy uważanej za agresywną, powinieneś rozważyć zakup metalowej obroży.

Dzięki temu nie będziesz się musiał martwić o to, że pies zerwie się na widok innego zwierzęcia, co mogłoby doprowadzić do problemowych sytuacji. Niezależnie jednak od wyboru, powinieneś zakupić smycz dla psa bo czworonogi kochają spacery. Chociaż wybranie tańszego rozwiązania może być kuszące ze względu na możliwość zaoszczędzenia kilku złotych, to powinieneś pamiętać, że jest to zakup na wiele lat, a niejednokrotnie nawet na całe życie pupila. Tym samym lepiej wybrać miłą w dotyku i zarazem solidną smycz, aby można było z niej korzystać przez długi czas. Wiele propozycji takich artykułów znajdziesz we wspomnianym sklepie zoologicznym, który prowadzi sprzedaż internetową.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie