Pierwsza wizyta u groomera – jakie usługi czekają w salonie fryzjerskim dla psów?

Profesjonalne zabiegi fryzjerskie dla psów cieszą się coraz większą popularnością. Wbrew pozorom takie usługi nie są zarezerwowane jedynie dla psów wystawowych. Mini SPA może przydać się każdemu czworonożnemu przyjacielowi człowieka, groomerzy dobiorą ponadto fryzurę i produkty pielęgnacyjne do sierści zwierzaka. Sprawdź, jakie zabiegi możesz zaserwować swojemu psiakowi.

Kąpiel psa

Nie zawsze można w domu porządnie wykąpać zwierzaka, zwłaszcza jeśli pies jest dość sporych gabarytów, a łazienka niewielka. Groomer na początku wizyty na pewno zaproponuje kąpiel, podczas której usunie wszystkie zanieczyszczenia z sierści. Ponadto dobierze odpowiednie kosmetyki, które najlepiej pasują do włosa czworonoga. Kąpiel będzie podzielona na etapy, podczas których użyte zostaną ustalone wcześniej specyfiki.

W pierwszej kolejności na pewno psi fryzjer sięgnie po szampon oczyszczający sierść z kurzu, brudu i nieprzyjemnego zapachu. Następnie włosy psa zostaną umyte szamponem dobranym do potrzeb zwierzaka. Na koniec zazwyczaj nakładana jest odżywka lub maska pielęgnująca. Możliwe jest również zastosowanie specjalnych preparatów, które zabezpieczą sierść. W przypadku szczeniaków stosuje się produkty hipoalergiczne i niepodrażniające oczu.

Zabiegi fryzjerskie

Po wykąpaniu psa zaczyna się przeważnie najważniejszy punkt wizyty w salonie urody dla psów, czyli profesjonalne zabiegi fryzjerskie. Włosy czworonoga zostaną rozczesane, dzięki czemu zwierzak na pewno nie będzie musiał męczyć się z kołtunami. Następnie groomerki z salonu Little Heroes zabierają się zazwyczaj za suszenie. Po wytarciu ręcznikiem przechodzą do użycia suszarek z przyjemnym, ciepłym (ale nie gorącym!) powietrzem.

Trudno dostępne miejsca i pyszczek są suszone przy pomocy specjalnych mini-suszarek. Na tym etapie odbywa się także modelowanie, a następnie strzyżenie profesjonalnymi, sterylizowanymi narzędziami. W przypadku krótkiej sierści często wystarczą tylko kosmetyczne zmiany, więcej pracy czeka przy psach z długim włosiem. Właściciel może również ograniczyć wizytę np. do samej kąpieli i suszenia.

Kosmetyka oczu, uszu i pazurków

Sporym wyzwaniem dla wielu osób jest samodzielne czyszczenie uszu psiaka czy też obcinanie pazurków. W salonie Little Heroes można skorzystać z pomocy profesjonalnych, psich fryzjerek, które również mają spore doświadczenie właśnie w takich drobnych usługach kosmetycznych. Odprężony po zabiegach pies na pewno będzie mniej protestował przy obcinaniu pazurów, których długość powinna być regulowana ze względu na komfort i zdrowie psa.

Do czyszczenia uszu wykorzystuje się natomiast specjalne płyny, które usuwają zalegającą woskowinę. Warto pamiętać, że brudne uszka to najkrótsza droga do bolesnych zapaleń i problemów ze słuchem. Równie ważne jest czyszczeniu oczu, zwłaszcza jeśli pies ma tendencje do pojawiania się ropy w tym obszarze. Groomerzy mogą również usunąć zbędne włoski z uszu i okolic oczu psiaka.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.